Herní konzole Atari VCS stále žije. Má také nový termín: březen 2020

Podle původních plánů měla ambiciózní herní konzole Atari VCS vstoupit na trh v létě loňského roku. Jenže pak přišel jeden odklad za druhým. Podle posledních informací měli podporovatelé, kteří na vývoj konzole poskytli prostředky prostřednictvím webu Indiegogo, dostat svůj kus ještě v tomto roce. Jenže ani to se nestihne. Navíc se objevily informace, že to s konzolí vypadá všelijak, jen ne dobře. Společnost opustil hlavní vývojář Rob Wyatt s výmluvným vyjádřením, že nedostal půl roku zaplaceno. Tak trochu jsme měli za to, že tohle je konec.

Teď se ale ke slovu přihlásil finanční ředitel Atari, Michael Arzt. Ten vysvětluje, že hlavním důvodem zpoždění byl přechod na procesor AMD Ryzen. Zmínil také nový termín: březen 2020. Do té doby by mělo být vše hotovo. Vývojářský tým prý teď potřebuje akorát čas na odladění a otestování konzole.

Tip na článek:  Atari VCS se mění. Retro herní konzole dostane výkonnější procesor, ale vyjde později

Mluvíme tu o týdnech, nikoliv měsících, a podporovatelé z Indiegogo jsou zůstávají naší nejvyšší prioritou,” uvedl Michael Arzt. “Ti dostanou svou Atari VCS určitě dříve než široká veřejnost.” Dodal také, že tým se snaží za jejich trpělivost vymyslet nějaký bonus nebo odměnu.

Pokud budeme Michaelu Arztovi věřit, nachází se konzole Atari VCS těsně před masovou produkcí. Podporovatelé mají se svou konzolí obdržet také několik her a aplikací. Většina softwaru ale bude následovat až příští rok. Kromě toho má systém nabídnout herní streaming.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na