Herní konzole Ouya definitivně končí. Pokus s Androidem nevyšel

Svého času byly do herní konzole Ouya běžící na operačním systému Android vkládány značné naděje, což potvrdila také úspěšná kampaň na Kickstarteru, kdy se podařilo vybrat 8,6 milionu dolarů, což byl svého času rekord. Z dnešního pohledu jde ale také o varování, že ne vždy takové projekty musí vyjít.

Faktem ale je, že Ouya přinejmenším spatřila světlo světa, byť v dosti pozměněné podobě a nakonec připadla společnosti Razer. Právě ta oznámila, že s konzolí už dále nepočítá a že již brzy odpojí veškeré online služby jako je oficiální obchod, stejně jako Forge TV. Datum je stanoveno na 25. června 2019

Do této doby mohou majitelé konzole Ouya nadále využívat veškerých služeb a libovolně hrát hry. Následné období už je ale mnohem nejistější. Podle vyjádření Razeru sice hry budou principiálně fungovat nadále, ale jen za předpokladu, že nepotřebují online ověření ke spuštění. Pro vyřešení těchto otázek doporučuje společnost kontaktovat jednotlivá vývojářská studia.

Zároveň není nikde uvedeno, co se stane s nevyčerpaným kreditem. Proto lze doporučit jeho vyčerpání. Podle aktuálních informací není jeho vrácení garantováno.

Jak vidno, uspět na trhu s herními konzolemi není vůbec jednoduché a bude zajímavé sledovat, zda se to podaří dalším experimentátorům v podobě Atari VCS nebo Mad Box.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na