Herní pořad RE-PLAY dostal od fanoušků 1,2 milionu na nové studio. Slíbené odměny nedodal ani po třech letech

Oblíbený televizní pořad RE-PLAY, který se věnuje hrám, neplní své sliby, stěžují si fanoušci. Mnozí už možná téměř zapomněli na tři roky starou kampaň na Startovači, kterou tento pořad spustil s cílem vybrat prostředky na nové studio. Ta byla – i vzhledem k rozsáhlé kampani, která ji provázela – velmi úspěšná. Původní cíl stanovený na 200 000 Kč překročila několikanásobně a celková vybraná suma se vyšplhala téměř k 1,2 milionu korun.

Jak bývá dobrým zvykem, za příspěvky dostali fanoušci přislíbeny konkrétní odměny. Bývá obvykle naprostou prioritou úspěšných projektů, své sliby vůči podporovatelům naplnit. Jak se ale zdá, RE-PLAY se na své fanoušky z velké části vykašlal a odměny nedodal ani po třech letech. Lidé se přitom svých odměn, které si fakticky koupili, stále dožadují. Jak na facebookových stránkách RE-PLAY, tak na stránce projektu na Startovači jsou desítky až stovky příspěvků, ve kterých se fanoušci ptají na dodání odměn.

Podpořil jsem za celkem 5500 Kč, měl jsem dostat 4 odměny a nedostal NIC. NULA. Přišel mi kdysi jeden email, kde se ptali na velikost trička a to bylo vše,” píše zklamaný fanoušek Petr Šmíd.

Fanda v balíku a veřejný fanda stále nic. Bylo by myslím fér po opět dlouhém mlčení dát nějaké info, jak to s odměnama (ne)vypadá,” dotazuje se Martin Sova v marné naději, že mu někdo odpoví. Odměny nejenže nedorazily, ale na dotazy už se ani nikdo neobtěžuje odpovídat.

Pořad RE-PLAY se dlouhodobě vysílá na stanici Prima COOL. Připravuje ho společnost GameWire s.r.o., kterou rovným dílem vlastní Vojtěch Novák a Martin Liberský, jinak také majitel společnosti Boosters s.r.o., jež pod brandem agentury Grunex rozděluje reklamní rozpočty řady společností. RE-PLAY je financován právě z reklamy, Prima za něj neplatí. Podle obchodního rejstříku měla společnost GameWire v roce 2018 obrat ve výši 8,267 milionu korun.

Pořad RE-PLAY nedávno prošel proměnou poté, co ho opustila moderátorská dvojice ve složení Alžběta Trojanová a Mikoláš Tuček. Ta následně přišla s vlastním pořadem New Game+, jehož vysílání však bylo přerušeno, byť je otázkou, zda bude ještě obnoveno.

Jak RE-PLAY vybíral na nové studio – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4.3]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Franta
Host
Franta

No ten Vojtěch Novák bude asi pěknej vykuk. Tady je odhalen v plné parádě včetně pořádné pikanterie.
http://lamahara.blogspot.com/2012/08/je-vojtech-novak-kokot.html

Wladeq
Host
Wladeq

Tuček byl moderátor, tady, bych řek, to nejde na jeho triko. Ale pojeb to je solidní, to ne že ne

ZmrdeTukane
Host
ZmrdeTukane

A vychcanej zmrd Tukan už zas židí lidi o další prachy s jiným “projektem”
https://www.startovac.cz/projekty/blate-night-show-3-sezona/

Vietrak
Host
Vietrak

Zmrdi…