Horor Blair Witch se vrací v herní podobě. Podívejte se na temný trailer

Pamětníci možná se slzou v oku vzpomenou, jak hororový snímek Blair Witch Project v roce 1999 napsal malou část filmové historie. Virální marketingová kampaň, která v té době neměla obdoby, pomohla projektu dvou studentů filmu k nečekané slávě. O 20 let později oznamuje společnost Microsoft novou videohru s názvem Blair Witch.

V roli bývalého policejního příšlušníka Ellise se vypravíte do oblasti Black Hills Forest, abyste objasnili zmizení malého chlapce. Blair Witch se odehrává v roce 1996 a tím pádem dva roky po ději prvního filmu. Ellis však na své cestě není sám – doprovází ho věrný pes Bullet. Nezbývá než doufat, že věrnému společníkovi nehrozí osud, který mu je ve většině hororových filmů a her předurčen.

Znovu a lépe?

Hráči s dobrou pamětí si možná vzpomenou, že nejde o první videohru podle tohoto hororu. V roce 2000 odstartovalo hrou Blair Witch Volume 1: Rustin Parr dnes už neexistující studio Terminal Reality trilogii, která pokračovala díly Volume 2: The Legend of Coffin Rock a Volume 3: The Elly Kedward Tale.

Na filmy Blair Witch Project a Blair Witch 2 (z roku 2000) se v roce 2016 pokusil navázat režisér Adam Wingard. Ovšem úspěch originálu zopakovat nedokázal. Jeho dílo má na serveru Metacritic hodnocení 47 %.

Doufejme, že v herním podání dopadne restart značky lépe. Předpoklady tu jsou. Na hře totiž pracuje vývojářské studio Bloober Team, které stojí za povedenou dvoudílnou sérií Layers of Fear. Mimo jiné se můžete těšit na velmi zdařilé grafické zpracování, a to i ve 4K rozlišení.

Blair Witch vychází 30. srpna 2019, a to výhradně na PC a Xbox One.

Blair Witch – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na