Hra o trůny prozradila svůj konec už v první epizodě. Může za to Bran

Ani celé měsíce po finále nejúspěšnějšího fantasy seriálu všech dob neutichají diskuze o tom, zda vše dopadlo tak, jak mělo. Hra o trůny (Game of Thrones) se zkrátka stala fenoménem, který bylo v podstatě nemožné uzavřít tak, aby byli všichni fanoušci náležitě uspokojení. Teď se objevila zajímavá teorie, pode které bylo od počátku jasné, jak Hra o trůny dopadne. A to díky jménu postavy Brana Starka.

Následuje spoiler

Podle encyklopedie Britannica je Brân keltskou božskou bytostí z Mabinogionu, což je sbírka středověkých vyprávění. V ní je řeč o Branovi coby “korunovaném králi ostrova”. Oproti knižní předloze od George R.R. Martina už diváci seriálu Game of Thrones vědí, jak vše dopadne: Bran se stane králem. Sice už nemůže usednout na Železný trůn, protože ten byl zničen drakem Daenerys, ale přesto se vítězové války o Westeros rozhodnou jmenovat právě Brana z rodu Starků, jinak také tříokou vránu.

Tato teorie pochopitelně předpokládá, že tento záměr měl už autor ságy Píseň ledu a ohně, George R.R. Martin, který od začátku ve jménu Brana Starka poskytl náznak konečného finále. Autor se však k celé věci dosud nevyjádřil.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 154 Prumer: 1.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jirka_26
Host
Jirka_26

Obdivuji, že lidé ztrácí čas a energii na řešení tak podružných otázek, kdy kdo byl v jakém seriálu tím či oným… 🙂 Je to přece fantasy, kdy si autor může vymyslet cokoli a jde jen o to, aby příběh měl nějakou rovinu a aspoň trochu logický postup.