Hráčům se nelíbí ženy v Battlefield 5. Buď je akceptujte, nebo si hru nekupujte, odpověděl tvrdě vydavatel a fanoušky označil za nevzdělance

Když společnost Electronic Arts s velkou pompou oznámila Battlefield 5 a zveřejnila první trailer, představovala si pravděpodobně pomyslný potlesk ze strany hráčů. Jenže se ho příliš nedočkala a na hru se naopak snesla kritika. Jedna z těch nejtvrdších směřovala na přílišný důraz na ženské postavy ve hře. Podle fanoušků se za druhé světové války, kdy se Battlefield 5 odehrává, ženy na bojišti nevyskytovaly, a když už ano, tak rozhodně ne v takové míře, aby z nich EA dělalo hrdinky.

Takový pohled se ale pro změnu nelíbí viceprezidentovi Electronic Arts, Patricku Söderlundovi, který všem kritikům odpověděl nebývale tvrdě, což tato korporace mluvící obvykle diplomatickým jazykem nemá příliš ve zvyku. Je z toho však dobře patrné, že Söderlundovi už trochu ruply nervy. “Buď to budete akceptovat, nebo si hru nekupujte. Umím žít s obojím,” uvedl pro magazín Gamasutra. Následně dodal, že navzdory mínění “nevzdělaných hráčů” v druhé světové válce bojovala řada žen.

Nepochopení podstaty problému

Následně přešel opět ke smířlivému tónu a začal vyprávět o své dceři, která prý nechápe, co se to kolem tatínkova Battlefieldu 5 děje. Ve Fortnite prý může hrát za ženu a nikdo se tomu nepodivuje. Jenže právě zde Söderlund nechtě udeřil hřebíček na hlavičku a vystihl přesně to, co hráče štve. Nechtějí mít z Battlefieldu 5 další Fortnite nebo jiný titul se zaměnitelným světem, ve kterém lze politické korektnosti a genderismu snadno učinit za dost. Pokud se ale Battlefield 5 jednou odehrává v nějakém historickém období, měly by se jeho reálie respektovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

32
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Battleking
Host
Battleking

Myslim že jde jen o podprahovou reklamu,EA ma velice rada cirkus a čim vice se bude debatovat tim lepe pro ne, odvadeji pozornost od skutečnosti kolem svich her a mikrotransakcich.Ja osobne jsem byl veliky,veliky,opravdu veliky fanoušek serie Battlefield a EA uz nechci nic mit.Hraju on-line uz asi 10 let a u Battlefildu jsem se vzdy jako veteran opravdu hodne pobavil ale za jakou cenu.Musime koukat na to jak nam cpou do her mikrotransakce i kdyz uz jsme zaplatily neco kolem 1700 Kč(ps4)Byl jsem tak znechucen battlefrontem 2 ze uz si battlefield nekoupim,nikdy!Závěrem bych chtel podotknout že jsem začal hrat gta… Číst vice »

Zbyhnev
Host
Zbyhnev

Ono někomu vadí že jsou ve hře ženy? Asi jsem stará škola, já bych totiž pochopil že někomu vadí že bude střílet do ženy. Ale ono jim vadí že tam je žena jako taková? Že to není realita? A to říká někdo kdo hraje hru kde běháte po třech zásazích do hlavy a po těžkém zranění vám medik zaváže fáč a vy běžíte hned zase do boje? No, tak tady je někdo hodně mimo 😀 Lidi, je to jen hra.. Bavíme se tím, slouží nám jako každá hra k odreagování a někomu i k tomu aby si dokázal že je… Číst vice »

Kikin
Host
Kikin

Herní odvětví je médium jako každé jiné. Navíc na vzestupu. Řekl by jste například “je to jen kniha”, “je to jen film”?
Pokud to má být zasazeno do historického období a není to míněno jako sci-fi, nebo fantasy, tak by to mělo splňovat alespoň určitá základní kritéria.

To co jste právě napsal je degradace média již je na vzestupu a pokud bude dost takových, co si nebudou klást lepší kritéria, půjde to s kvalitou dolů.
Kdyby nebyli lidé nároční například z hlediska jídla, vařilo by se v hospodách a restauracích asi tak jako dříve za socíku a ten přístup by byl tentýž.

Goldstein
Host
Goldstein

Pokud vím, tak ženy na frontě použili jen sověti a to jich měli jen 2200 z celkového počtu 34 milionů lidí v rudé armádě. Ještě k tomu se hra odehrává na západní frontě kde byste bojující ženu opravdu nepotkali.

Hrach
Host
Hrach

Tam nějak nevím o co jim všem jde… Sakra, vždyť je to Battlefield… Ne Arma… Není to žádná historicky přesná hra… Není to simulátor druhé světové… Je to další průměrná arkadovita střílečka… Že tam nacpali ženy?? No a?? Ženy bojovaly a ne jen ty ruské… Málo jich nebylo, jen to není zrovna populární téma do filmu a ani do učebnic na školách… Každý trochu starší člověk ví, jak špatně sou v učebnicích popsány a vykresleny naše vlastní dějiny… Ale to je jedno… Takovou debatu bych chápal u již zmíněného KCD, kde bylo od začátku jasné, že je to co nejvíc… Číst vice »

tektzby
Host
tektzby

Nevím, co autor článku myslel historickou korektností. Za druhé války se na bojišti pohybovalo žen a to nemálo. Ať to bylo řidičstvo, obsluhy bombardérů, sester, dělostřelkyň, odstřelovačstvo či domobrana. Žen v tomto konfliktu bylo více než dost a nejednalo se jenom o montážní linky muničních závodů, jak nám vymývají mozek na základních školách. V některých městech Británie, Polska, Ruska i Francie se ženy aktivně zapojovaly v domobranách a byly i cvičeny se střelnou zbraní. O partyzánských skupinkách nemluvě. To, že Söderlund označil blekotající hráčstvo za nevzdělance má opodstatněný důvod. Pan Söderlund totiž má pravdu. Hráči si stěžují i na válečné… Číst vice »

Oxygen
Host
Oxygen

Některé ženy opravdu působily ve válce. Dokonce i u nás, kde působily jako odstřelovači. Myslím, že je to dobrý nápad je vsunout takto do hry a nedělal bych kvůli tomu takovou vědu. Za mě bych byl i rád, kdyby tam nasadili i děti, které působily také v bojišti, třeba při obsluze houfnic apod.

Konec konců … je to stále jenom hra lidi 😉

Kikin
Host
Kikin

Není to “jenom hra” =) .. Je to médium jako každé jiné.
Má-li být zasazena do určitého historického období, nikoliv sci-fi, nebo fantasy, měla by splňovat určitá kritéria.

Doufám že lidé nebudou alespoň z většiny natolik líní, že jim bude stačit kvantita namísto kvality.
Kdyby jste šel na film, který má být historický, nebo si přečetl knihu, která to o sobě tvrdí a tam byli do očí bijící nepřesnosti a politická agitace, nevím jestli by Vám to stačilo.
Mně tedy rozhodně ne.

Alžběta
Host
Alžběta

Co je to za blbost? Ve druhé světové válce ženy bojovaly v jedné řadě s muži. Tak to bylo v rudé armádě, v západních pokrytecky zemích vždy panovala diskriminace. Myslím, že amíci ani nevědí, že nějaká země dosáhla multikulturismu a rovných možností a ani o tom nemusela hlásat na každém kroku. Moje prababičky řídily tanky a letadla a byla to normálka. Pak ještě po válce vychovaly po 10 dětech a všichni vystudovali VŠ. Tak to prostě má být, že i sedlák, pokud je schopný a duševně vyvinutý, může letět i do vesmíru a nemusí mít šlechtické tituly, protekci a kufry… Číst vice »

Spekoun
Host
Spekoun

Dej si facku ruskej zenskej oddil byl prakticky oddil pro foceni a propagandu k zadnemu poradnemu boji se vzivote nedostali.

PRestante prekrucovat historii ano zeny ve valce byli ale ty v 1 linii byste spocital na prstech.

Falcon
Host
Falcon

Špekoune, tobě asi sádlo zalilo mozek, neb právě na východní frontě jak v sovětské tak i naší východní armádě bojovalo nemálo žen. Zkus si zjistit, kdo byly třeba sovětské piltky Lidia Litvak či Jekatěrina Budanová a nebo třeba naše sniperka Lastovecká a další. Rozhodně se aktivně boje na východní frontě účastnilo daleko více sovětských a československých žen neýž by jsi jich spočítal na prstech!!!

Falcon
Host
Falcon

Milá Alžběto, co je proboha pokryteckého na tom, že na západě jaksi nebylo zvykem posílat ženy na frontu zabíjet? To máte za pokrytectví? Žena je snad především svojí nejdůležitější rolí matka a ne někdo, kdo by měl v rámci nějakého šíleného genderismu a rovnoprávnosti zabíjet.

Honua
Host
Honua

Pokud je vývojář tak Tu*ý že dává ženy v 2. světové válce do bojišť tak potom nechápu v kterém století se narodil..
Pro lidi kteří byly aspoň trochu v dějepisu dobří tak je očividné že za války byly ženy převážně lékařky nebo zdravotní sestry v bojích se pohybovaly vážně jenom výjimečně.
Z toho vyplývá že Pan vývojář by se měl vrátit zpátky do školy nebo doplnit si své neznalosti o 2. světové válce

Jarda
Host
Jarda

Tenhle hate mi přijde zbytečnej a moc přehnanej…se mu nedivim že mu praskla cévka a řekl to co řekl

Filip
Host
Filip

EA míří po hlavě do zádi – říct zákazníkovy, že je nevzdělanec to není moc dobrá reklama. Já bych měl řešení ve hře World of Tanks dali barvičky na tanky, když se někomu nelíbí, tak je v nastavení vypne, aby je neviděl. Teď to přehodit na Womenfield V a jeto. Jednoduché jak sebrat fanouškovi oblíbenou hru.

Karel
Host
Karel

Tohle je úplně opačný přístup než Warhorse studios s Kingdom come. Tam naopak stáli za historickou přesností a nepřidali černochy a ani ženy (za ženu tedy bude možno hrát v DLC), SJW vyzývali k bojkotu, ale přesto milionové prodeje ukazují, že hráči opravdu preferovali realističnost (když se o ní celou dobu mluvilo) před korektností. Zde se preferuje korektnost před skutečností. Ano, ženy během druhé světové války bojovaly, dokonce byly ženské oddíly, ale nejsem si vědom, že by byly přímo v první linii (a ještě s amputovanou končetinou) jako pěší. A byly tma poslány jako ženy, ne když se vydávaly za… Číst vice »

Jakub Klubal
Host
Jakub Klubal

Nechápu ten hate, minimálně v Sovětském svazu byly za 2.sv.války v přední linii desetitisíce žen. Moc se o tom nemluví, ale je to fakt. Člověk si o tom sám musí něco najít, tudíž má s nevzdělanci částečně pravdu. Tak proč tolik nenávisti kvůli 1 ženě v traileru?

Kozenka
Host
Kozenka

Tak ať udělají Sovětskou kampaň jako se vždy dělala před tím než se Američani rozhodli že budou zase hateovat Rusy.

Michal
Host
Michal

Ano ženy bojovali v řadách rusů i jako odstřelovačky to fakt, ale tady se hra jasně odehrává na západní frontě a tam bohužel ženy v první linii nebily, takže sám je nezdělanec. A cpát ženské charaktery všude protože feministky by řvali my můžou políbit sedinku.

Kryspin
Host
Kryspin

Hlavne, ze ty jsi vzdelanec…to je gramatika, to by jeden blil kamarade 🙁

Michal
Host
Michal

No ono v té ukázce jsou Norští partyzáni, takže brát to jako regulérní západní frontu není úplně správné. A ženy v těchto oddílech byly a bojovaly na všech frontách. Takže mi to připadá reálné. Ano bylo by k diskusi zařadit do této příběhové části osoby jiné rasy, ale to by byla jiná debata.

Goldstein
Host
Goldstein

Sovětský svaz měl něco přes 2000 žen v bojových pozicích jako odstřelovače, nevím jestli sis toho všiml, ale v 1. traileru nebyli Sověti, ale Britové a ti ženy v 1. linii rozhodně nepoužívali.

Jaroslav Crha
Host
Jaroslav Crha

Začínám se s arogancí majitelů firem vyrábějící hry setkávat čím dál častěji… že by frustrace z toho, že nechápou co hráči chtějí? Nebo jim nesmyslné marže přelezly přes mozek a ví že nemají šanci dneska udělat kvalitní hru protože nemají nápady? njn to se už stává. Battlefield není Fifa nebo NHL abych každej rok mohl říct, vylepšili jsme grafiku, tamhle je navíc stín, a támhle ta postavička má víc vlasů.

divi
Host
divi

no tak si ji nekoupím, snad mu vypatlaní SJW, feminazi a levičáci zajistí dostatečné prodeje… oh wait, nezajistí, ti kterým tak podlízají si totiž hry nekupují, bude to fail, tak jako nové SJW star wars…

Lojzík
Host
Lojzík

Co s tím mají společnýho levičáci?

Kikin
Host
Kikin

Zkus si najít alespoň na wikipedii, co znamená výraz neomarxisté, neoliberálové, politická korektnost.

Možná to potom pochopíš. A když ne, žij v sladké nevědomosti.

Michal121
Host
Michal121

No a já bych ho vzal za slovo a Battlefield 5 bych bojkotoval. To by mě zajímalo, jak dlouho by mu ten jeho postoj vydržel. Ti nevzdělaní hráči by mu to měli dát sežrat. Už jako ponaučení a varování všem ostatním, co by se chtěli vydat stejnou cestou.

tlumex
Host
tlumex

nevdelance? Jednak nevim co to je a jednak mne to urazi

epik
Host
epik

Méně známá podoba slova podělanec… V podstatě se jedná o argot gamebroských vrstev společnosti, ti jsou prezentováni jako zdánlivě techničtí géniové, ale jen hrají tupé hry a neovládají ani gramatiku.

Nemam
Host
Nemam

pokud ti ty lidi co hrajou “tupe hry” tak strasne vadi, tak nevim co sem lezes. Jdi si udelat par selficek a hned to nacpi na ten vas posranej fejsbuk, socialositnickej ubozaku!

Ivory
Host
Ivory

Jeden z mala rozumnych tady.Zdravim…Deckam tady absolutne nedochazi ze to je jen dusledek poje.ane kampane METOO a svoje znalosti vlepene ze skolicky (vypatlanymi a politicky nekorektnimi uciteli) berou za 100% pravdu.Podle techhle dementu jsou umelci nase elita.Zjistete si treba pravdu o Havlovi vylizane decka a neprikyvujte vylhanemu a zajetemu establishmentu.Nechci bagatelizovat zeny ve valce,ale tohle co se ted deje uz je trochu moc…