Hry pro Playstation VR. Hodnotíme Until Dawn: Rush of Blood, RIGS: Mechanised Combat League a Driverclub VR

V rámci testování herního zařízení Playstation VR jsme se rozhodli otestovat také několik nejzajímavějších titulů, které jsou pro tuto technologii aktuálně k mání. Virtuální realita pro Playstation 4 rozhodně má co nabídnout a her je poměrně značné množství, bohužel většinou chybí opravdové pecky. Zábavy si ale s PS VR můžete užít dostatek. Již dříve jsme testovali velmi dobrý Farpoint.

Until Dawn: Rush of Blood

Po překvapivém úspěchu Until Dawn na Playstation 4 se hra dočkala svého druhu pokračování pro Playstation VR. Ovšem Until Dawn: Rush of Blood není akční adventurou, nýbrž arkádou automatového střihu. Jako byste usedli do vozíku na kolejích a projedete se sedmi tematicky odlišnými úrovněmi. Strašidelný hotel, temný les, blázinec nebo důlní šachta. Pokud vám tato prostředí něco připomínají, máte pravdu – odkazují totiž na původní hru. Další paralely najdete u charakterů. Vše se točí kolem teenagera Joshe a jeho pokřiveného duševního života. Příběh v Until Dawn: Rush of Blood však není příliš důležitý, a tak si hru v pohodě můžete užít i bez znalosti originálu. Znalce nicméně potěší nejrůznější odkazy a průniky.

Tím hlavním je v případě této hry akce a zde se Rush of Blood ukazuje ve velmi dobrém světle. Ovládání funguje prostřednictvím Dualshocku nebo pomocí dvou ovladačů Move. Hra dokáže skvěle pohltit, a to zejména pokud budete používat právě Move, který je zároveň preciznější při míření. Na výběr je celá plejáda zbraní, kterými si od těla držíte monstra a zároveň sestřelujete nejrůznější objekty, jež vám multiplikují skóry a dávají naději na dobré umístění v tabulce Highscore. Ostatně ta je zřejmě největší motivací celé hry, protože poprvé ji dokončíte přibližně po třech hodinách a pak už nezbývá než vylepšovat svůj výsledek. Kompromisy v grafice v případě Until Dawn: Rush of Blood zase tolik nevadí, vzhledem k tomu, že se hra odehrává převážně ve tmě, jež dokáže nedostatky dobře maskovat.

Hodnocení: 8/10

Rigs: Mechanised Combat League

Mechové a virtuální realita. Inu, dalo se čekat, že s tím někdo přijde. Aby to nebylo tak jednoduché, jde rovnou o sport s mechy, takzvanou mechanizovanou bojovou ligu, ve které se utkávají hráči v počtu tři proti třem ve futuristických arénách k tomu určených. K dispozici je hned trojice módů, a to Team Takedown, což je klasický týmový deathmatch, Powerslam, ve kterém je třeba se úspěšnými odstřely dostat do „overdrive“ módu a proskočit brankou a Endzone, který připomíná americký fotbal. Týmy bojují o holografický míč, který je pak třeba dostat do soupeřovy brány. Hrát můžete jak online, tak s umělou inteligencí. Všechny tři módy se hrají příjemně a rychle. Přináší vám herní měnu, kterou financujete nové modely mechů.

Pokud máte obavy, jak Rigs: Mechanised Combat League může fungovat ve virtuální realitě, buďte v klidu. Arény i mechové vypadají na poměry PS VR opravdu dobře, potěší vás také trojrozměrná menu a především – vše je navzdory vysokému hernímu tempu velmi dobře snesitelné. Největší slabinou hry je proto nedostatek obsahu. Offline se vám hra vzhledem k malému množství map rychle omrzí. Online je to lepší, ale nečekejte žádnou obsahovou nálož.

Hodnocení: 7/10

Driverclub VR

Driverclub je vynikající závodní hrou a není tedy divu, že vznikla také speciální verze pro Playstation VR. Aby závody mohly být plynulé i ve virtuální realitě, došlo k poměrně velkému snížení grafické kvality. Je třeba se smířit s místy nepěknými texturami a rozmazaným horizontem. Umělá inteligence, která patřila ke slabým místům původní hry, velkých zlepšení nedoznala. Soupeři se pevně drží ideální linie a není tedy problém je předjet. Driverclub VR nicméně nabízí slušný rozsah s více než 80 vozidly a 100 tratí.

Hodnocení: 6/10

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na