Hvězdný scénárista si šťouchl do Bethesdy pochvalou The Outer Worlds

Oznámení Bethesdy o spuštění předplatného pro už tak hojně kritizovaný Fallout 76 se postaralo doslova o smršť negativních reakcí ze strany komunity. Jedna hra z toho však přeci jen může profitovat: The Outer Worlds od Obsidian Entertainment, která vychází právě dnes.

K celé věci se vyjádřil jeden z nejznámějších herních scénáristů Chris Avellone. Osud tomu chtěl, že tento vývojář dlouhou dobu tvořil právě v Obsidianu, ale pak se s jeho šéfy poměrně ostře nepohodl a studio opustil s nepřátelskými emocemi. Ty už ale podle všeho vyprchaly, protože pro svého bývalého zaměstnavatele našel slova chvály. A zároveň si neváhal rýpnout do Bethesdy za její kroky s Falloutem 76.

Milý Obsidiane a Private Division (vydavatel hry – pozn. red.), nemám tušení, jak jste Bethesdu přiměli ke koordinaci oznámení o Falloutu 76, ale tohle kombo obrovsky pomáhá The Outer Worlds. Jsem vážně ohromen. (A také chválím vývojáře Outer Worlds – dostáváte skvělé recenze),” uvedl Chris Avellone na Twitteru.

Tip na článek:  Zpoplatnění Falloutu 76 je neomluvitelné - komentář

Není to přitom poprvé, co Fallout 76 Obsidianu a The Outer Worlds “pomohl”. Hra byla oznámená koncem loňského roku, přesně v době, kdy Bethesda sklízela kritiku za to, v jakém stavu Fallout 76 vypustila. Už tehdy byla použita marketingová zkratka ve smyslu, že The Outer Worlds je poctivým singleplayerovým RPG od tvůrců původních Falloutů a cílí tak na jeho fanoušky.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na