Inovativní konkurence pro Steam. Obchod Robot Cache umožní bazarové nákupy a těžbu kryptoměn

Aktuálně probíhá souboj na nože mezi internetovými platformami Steam a Epic Games Store. Brzy by však mohl kartami zamíchat nový hráč, kterým bude chystaný obchod Robot Cache. Ten by si svůj podíl na trhu rád vydobyl inovativními funkcemi, mezi které patří možnost prodávat pořízené hry jiným uživatelům a tím si vydělat na další tituly.

Robot Cache měl být spuštěn už v říjnu loňského roku, termín se však několikrát posunul a nyní to vypadá na pozdní léto tohoto roku. Na začátek má obchod nasmlouvánu tisícovku her od celkem 60 vydavatelů, uvedl šéf stejnojmenné firmy Lee Jacobson. V rozhovoru pro magazín PC Gamer však dále připustil, že se necítí být konkurencí pro Steam a Epic Store. “Lidé se ptají, zda na ně zaútočíme. Ne, to neuděláme, nejsme hloupí,” odvětil.

Robot Cache si tak půjde spíše svou vlastní cestou, která zatím není příliš prošlapaná. Hráči tak dostanou možnost tituly, které už nechtějí, prodat za 25 % ceny dále. Obchod dále umožní využít vlastní počítač pro těžbu kryptoměn, čímž si uživatelé mohou vydělat na “tři až čtyři nové hry ročně“.

Pokud jde o exkluzivní tituly, o kterých se v poslední době v souvislosti s aktivitou Epic Games Store hodně mluví, Robot Cache se do boje o ně zapojovat nebude. “Podle mého názoru je to špatné pro celou branži. Popravdě to považuji za kravinu a je jedno, koho to postihuje. Nelíbí se mi to,” řekl k tématu Lee Jacobson.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na