Intel chce údajně koupit AMD. Má zájem o jeho ředitelku

Před několika lety se objevily zprávy z dobře obeznámených zdrojů o tom, že společnost Intel chce koupit výrobce grafických čipů Nvidia. Už byla téměř ruka v rukávě, ovšem šéf Nvidie  Jensen Huang coby nepřekročitelnou podmínku vyslovil to, že prezidentem zfůzované firmy se stane on sám. Na to tehdy Intel nepřistoupil a z celého obchodu sešlo.

Nyní se situace do určité míry opakuje, byť s jiným partnerem. V roli toho silnějšího zůstává Intel, který chce podle informací z několika zdrojů koupit konkurenční společnost AMD, která nevyrábí jen grafické čipy, ale také procesory, s nimiž se v posledních letech vrátila na výsluní. Za jeden z důvodů, proč se AMD nyní daří mnohem více než v minulosti, považují analytici šéfku společnosti – Lisu Su. A právě ona je prý důvodem, proč se Intel o AMD tak intenzivně zajímá. Tento největší světový výrobce procesorů totiž už nějakou dobu hledá nového šéfa a Lisa Su by se investorům jednoznačně zamlouvala. Pokud by tak Intel AMD skutečně pohltil, stala by se právě ona novým CEO.

Existují samozřejmě i hlasy, které tvrdí, že podobné spojení nemůže nikdy nastat, což je na jedné straně dáno rivalitou, která mezi oběma společnostmi historicky panuje, jednak tím, že by vznikl gigant s dominancí ve výrobě procesorů, což by prý federální obchodní komise USA nedopustila. Ani pro spotřebitele by pochopitelně nešlo o příliš dobrou zprávu-

Zastánci této fůze však argumentují tím, že pro Intel by šlo jednoznačně o logický krok. Zatímco AMD má jasně vytyčený směr a daří se mu plnit své cíle, Intel tak trochu neví, co se sebou. Jsou tu navíc další obří technologické společnosti, které začínají fušovat do výroby čipů a o potřebnou konkurenci by se nakonec postaraly. Jde pochopitelně o známá jména jako Google, Apple, Amazon či Facebook.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na