Jak se hraje Ghost Recon Breakpoint? Působí poněkud genericky

Když Ubisoft před časem oznámil pokračování série Ghost Recon, bylo to poměrně překvapivé. Přeci jen se očekával spíše další díl Splinter Cellu, obzvlášť když poslední díl, Ghost Recon Wildlands, stále poměrně dobře fungoval.

Vše má zjevně původ v tom, že Ghost Recon Breakpoint nebude znamenat kdovíjaký posun vpřed, a to jak z hlediska této série, tak obecně her od Ubisoftu. U něj je všeobecně známo, že jeho jednotlivé značky sdílejí jednotlivé technologie a postupy, takže jsou si v mnoha momentech velmi podobné. A právě Ghost Recon Breakpoint to – pokud můžeme soudit z přiložených záběrů z hraní – zasáhlo poměrně citelně, kdy to občas vypadá, že se na obrazovce odvíjí scéna z The Division 2 nebo předchozích Wildlands. Moc tomu nepomáhá ani zatím poněkud generické prostředí, které sice tu a tam zaujme značnou mírou detailu, ale svým celkem mě nějak nedokázalo zaujmout.

Hratelnost nicméně působí plynule a nabitě, takže pokud víte, do čeho jdete, pravděpodobně vás bude čekat porce dobře odladěné, byť nikterak inovativní zábavy.

Děj Ghost Recon Breakpoint

Příběh začíná v roce 2023, tedy čtyři roky po událostech z Wildlands. Odehrává se na místě zvanám Auroa, což je ostrov v jižním Pacifiku vlastněný miliardářem a filantropem Jacem Skellem. Ten je zakladatelem společnosti Skell Technology, jež prodává komerční aplikace, ale také nejmodernější vybavení pro vládu Spojených států amerických.

Skell vybudoval Aurou s cílem proměnit ji v centrum designu, výzkumu, vývoje a produkce technologií založených na umělé inteligenci a dronech. Jenže pod touto idylkou se skrývá cosi shnilého, už jen proto, že produkty z ostrova se dostávají do rukou nepřátelských režimů.

Není tedy zbytí a na ostrov se vydává tým Ghost Recon vedený Nomadem. Ten brzy zjistí, že jeho bývalý kolega Cole D. Walker zvlčel a spojil se s teroristy. Spolu se svými parťáky tak bude představovat zdatného nepřítele.

Ghost Recon Breakpoint vychází 4. října 2019, a to na PC, Playstation 4, Xbox One a Google Stadia.

Ghost Recon Breakpoint – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na