Jaké hry jsou na Steamu nejprodávanější? Pět let staré GTA 5 a čtyři roky starý Zaklínač 3

Je to neuvěřitelné, ale v minulém týdnu si první dvě místa žebříčku nejprodávanějších her na Steamu rozdělily velmi letité tituly. V období od 4. do 9. února se nejprodávanější hrou stalo Grand Theft Auto 5, které z druhé příčky proháněl Zaklínač 3. Jde o pět, respektive čtyři roky staré hry.

Pořadím poněkud zamíchala probíhající akce ku příležitosti nového čínského lunární roku, v rámci které bylo zlevněno mnoho titulů. Mezi nejzajímavější slevy patří právě GTA 5 (50 %) a Zaklínač 3 v Game of the Year edici (70 %). Přesto to ukazuje na nesmírnou popularitu těchto her. Vždyť GTA 5 se už před časem stalo nejprodávanějším titulem všech dob a Witcher 3 už se také mnohokrát zaplatil. Přesto je po nich stále poptávka. To ukazuje, že když se vám v dnešní době podaří udělat skutečný hit, máte na mnoho let dopředu vystaráno.

Zároveň jde o hry značek, jejichž autoři je nevytěžují na maximum. Například nejnovější díly Far Cry nebo Assassin’s Creed, což jsou série vycházející každý rok, na tom nejsou zdaleka tak dobře, a to jde o rok, respektive půl roku staré hry.

Žebříček prodejnosti na Steamu (od 4. do 9. února)

  1. GTA 5
  2. Zaklínač 3
  3. Monster Hunter: World
  4. PUBG
  5. God Eater 3
  6. Rainbow Six: Siege
  7. Far Cry 5
  8. Resident Evil 2
  9. Assassin’s Creed: Odyssey
  10. Civilization 6: Gathering Storm
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 11 Prumer: 2.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
gabina
Host
gabina

zajímavý žebříček, ale nebude to spíš tím, že měl Steam velké slevy ke konci lunárního roku?

Jiří
Host
Jiří

No nevím, jako koupit si hru jen proto, že je na ní akce? To si nakoupím hry v akci a pak na ně jen budu v knihovně koukat. Nesmysl

Kulfoun
Host
Kulfoun

Jo ale když koupíš hru ve slevě a až na ni budeš mít čas tak si ji zahraješ. Žebříček je to pěkný ale hodně ovlivněny těmi slevami chtělo by to delší časový úsek na pozorovani