John Romero dokončil pátou epizodu Dooma. Jmenuje se Sigil a stáhnout ji můžete zdarma

Po několika odkladech slavný vývojář John Romero konečně dokončil svůj projekt Sigil, který není ničím menším než pátou epizodou legendárního Dooma z roku 1993. Vzhledem k tomu, že jde o modifikaci, si ji můžete zahrát zdarma, ale budete potřebovat některou z podporovaných verzí Dooma, například oblíbený GZDoom.

Sigil si můžete také koupit za příznačných 6,66 euro, ovšem v tomto případě platíte v podstatě pouze za jedinečný soundtrack od skupiny Buckethead, který si navíc můžete vychutnat pouze ve hře, nikoliv ve formě MP3 souboru.

Bezplatná verze Sigil nabízí:

  • Pokračování příběhu původního Dooma
  • Devět singleplayerových misí v pekle
  • Devět multiplayerových map pro deathmatch

Po herní stránce je Sigil do značné míry věrný klasické hratelnosti Dooma. Přesto však nabízí určité zvláštnosti a specifika. Mnohem více jsou zde použity zelené oči démonů, které fungují jako páka a je možné je aktivovat výstřelem. Romero do hry zakomponoval také více grafických efektů. Na vyšší stupně obtížnosti pak nepřátelé nejenže více vydrží, ale je jich více než dříve.

John Romero nekončí

Někdejší sláva Johna Romera už je dnes poněkud zapomenutá. Na legendární Doomy a Quaky svými dalšími projekty navázat nedokázal. Mimo jiné proslul také spektakulárním propadákem Daikatana, po němž se na nějakou dobu stáhl do ústraní. Již několik let se ale většími či menšími projekty snaží o comeback.

Zatímco Sigil je spíše úlitbou fanouškům Dooma a vzpomínkou na staré dobré časy, pracuje Romero také na ambicióznější akci Blackroom. Pro ní slibuje klasickou akční hratelnost, kterou si užijete jak v singleplayeru, tak v multiplayeru.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 4.2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na