Jsou hráči videoher lepšími řidiči? Opak je pravdou, tvrdí studie

Častým argumentem hráčů videoher v diskuzi o to, co jim jejich koníček přináší, je to, že nácvik ve virtuálním prostředí jim vylepšuje schopnosti v tom reálném. Například reflexy při řízení. Mnozí z nás věří tomu, že hraní Forza Motorport, Need for Speed nebo Project C.A.R.S. z nás skutečně dělá lepší řidiče. Proto příliš nepotěší nejnovější studie, která tvrdí pravý opak a dělá z hráčů řidiče horší, než jsou ostatní.

Studie britské společnosti Censuswide se účastnilo 1250 profesionálních řidičů, přičemž z ní vyšlo překvapivé zjištění, že 50 % z nich používá v reálném životě manévry, které odkoukali v počítačových hrách. Pokud jde o nehodovost a sbírání přestupků, jsou na tom hráči výrazně hůře. Zaznamenali totiž v průměru 1,3 nehody, zatímco průměr u nehráčů byl 0,6 nehody. Hráči potom spáchali nějaký dopravní přestupek ve 26 % případů, zatímco nehráči jen v 19 %.

Kromě toho si studie všimla faktu, že hráči vnímají své řidičské schopnosti mnohem pozitivněji než ostatní. Z toho by se dalo vyvodit, že hráči tak troch svůj řidičský um přeceňují. Organizace Brake zabývající se silniční bezpečností ve Velké Británii proto vyzývá všechny, aby svůj jízdní styl nepřizpůsobovali videohrám, protože to může mít těžké až smrtelné důsledky.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 3.2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na