Kam ten svět spěje? Lootboxy schytal už i klasický Doom

Doom má lootboxy! Ne, nemluvíme o Doomovi od Bethesdy z roku 2016, ale o původní hře, která vyšla v roce 1993. Pokud by vás náhodou napadlo, že je do hry přidalo vývojářské studio id Software, aby vydělalo nějaký ten dolar navíc, můžeme vás naštěstí uklidnit. Lootboxy se do hry dostávají s novou modifikací, kterou je ve světle aktuálních událostí třeba chápat jako velmi příhodný žert.

Vše, co potřebujete, je hra Doom Classic, bezplatný nástroj ZDoom a nakonec také několik kilobajtů vážící modifikaci Doom Loot Box Mod. Následně si tuhle legendární střílečku můžete užít v dosud nevídané podobě. Všechny zbraně a power-upy, které se jinak povalují různě po úrovních, jsou teď schované v krabicích (lootboxech), jež je možné otevřít pouze speciálním klíčem. Ty pro změnu najdete u pokořených nepřátel. V menu sice najdete možnost koupit si lootboxy za skutečné peníze – naštěstí jde ale stále jen o vtip.

Nová modifikace bohužel reflektuje neutěšený stav současného herního průmyslu, který vygradoval umožněním in-game nákupů ve hrách, které se prodávají za plnou cenu. Opravdovým přeborníkem je společnost Electronic Arts, která mikrotransakce cpe do každého svého titulu, naposledy zejména Star Wars: Battlefront 2 (recenze) a Need for Speed: Payback (recenze). Jak se ale zdá, hráčům už došla trpělivost a proti okatému zpoplatňování obsahu ve hrách se postavili. Je však velkou otázkou, zda vydavatelé jejich přání dlouhodobě vyslyší.

Doom Loot Box Mod – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na