Kingdom Come: Deliverance se brzy dočká rozšíření. Co všechno nabídne datadisk From the Ashes?

Vývojářské studio Warhorse by již brzy mělo vydat rozšíření pro své RPG Kingdom Come: Deliverance. První DLC se bude jmenovat From the Ashes a má vyjít přibližně týden po velkém updatu, který přinese hardcore mód. 

V Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes se coby Jindřich stanete pánem vesnice. Tu budete muset postavit na nohy a vybudovat zde fungující hospodářství. Nebude to nic jednoduchého, protože když dorazíte na místo, najdete zde jen několik stanů a trosky starého kostela. Coby čerstvě jmenovaný soudní zřízenec začnete rozhodovat, do jakých stavebních projektů budou investovány suroviny. Roztočit zde budete moct také své těžce vydělané groše.

Hlavně nenaštvat poddané

Na výběr budete mít celkem z dvanácti různých budov, ovšem vhodných míst pro stavbu bude pouze deset. Ve dvou případech se tak budete muset rozhodnout, zda chcete mít ve vesnici pekaře nebo řezníka, případně kováře, který se stará o zbraně nebo zbroj. Nejdůležitější budou je však v Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes samozřejmě radnice, ze které celou obec spravujete. Zde zapíšete do městské knihy své stavební záměry a do truhly deponujete dostatečné finanční prostředky, a to nejen na nákup dostatečného množství materiálu, ale také na práci dělníků.

Své obyvatele totiž musíte udržovat v dobré náladě. A zaplatit jim za jejich práci, to je přinejmenším slušný začátek. Management poddaných byste každopádně neměli podceňovat, protože když se nebudete snažit, můžete kontrolu nad vesnicí opět ztratit.

Ambiciózní cíle

Vývojáři Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes popisují vesnici jako Jindřichovo penzijní pojištění. Můžete se sem neustále vracet a investovat své výdělky. Rozšíření si můžete zahrát také s uloženou pozicí, v rámci které už máte dokončený hlavní příběh, ale autoři doporučují si hru s From the Ashes střihnout pěkně od začátku. Pak vás bude projekt rostoucí vesnice doprovázet při Jindřichových dobrodružstvích.

Hrubé cíle, které před vás From the Ashes položí, je dosažení alespoň 40 obyvatel vesnice, příjem 1200 grošů a kompletní renovace kostela. Za učiněné investice získá hráč také výhody v rámci svého příběhového dobrodružství. Kupříkladu se snadno dostane k potravinám, výzbroji nebo zbraním (podle zvoleného kováře) a získá možnost cíleně trénovat schopnosti.

Hráč by si tak měl vybudovat silný vztah ke své vesnici. K tomu mají přispět také jedinečné postavy, které se zde mohou usídlit. Například Kuneš z Jindřichovy domovské vesnice pro vás může pracovat jako dřevorubec. Tímto způsobe můžete v obci obsadit řadu důležitých postů.

Zatím nevíme, kdy Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes vyjde, ale mělo by to být už brzy. A to samozřejmě na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na