Koronavirus pomohl hernímu průmyslu. Číňané jsou zavření doma a hrají PUBG nebo LoL

Foto: Pixabay.com

Rychle se šířící koronavirus v Číně uvázal mnoho obyvatel v jejich domovech v rámci karanténních opatření. Další pak doma zůstávají dobrovolně. Výsledkem je mimo jiné rapidní nárůst zájmu o videohry.

Podle CNN, která provedla na místě řadu rozhovorů s obyčejnými Číňany o jejich všedních dnech, mohou mnozí z nich pracovat z domova a prostřednictvím her hledají sociální kontakt. To se pochopitelně projevilo také v číslech.

  • Hraje a stahuje se více her. Například v čínské verzi AppStore od Applu vzrostly počty stažení o 27,5 %. Některé tituly jako Honor of Kings překonaly své dosavadní rekordy.
  • Daří se také streamingu. Na čínské streamovací platformě Douyu se zdvojnásobily počty diváků u titulů jako Honor of Kings, Playerunknown’s Battlegrounds a League of Legends.
  • Některé čínské firmy nabízejí nyní někdejší prémiové hry ve free2play verzích s mikrotransakcemi. Jiné pořádají speciální eventy nebo prodlužují testovací období.
  • Problém mají naopak pořadatelé esportovních turnajů v Číně. Řada z nich byla zrušena, což postihlo i velké akce kolem Overwatch a League of Legends.
  • Některé hry získávají na oblibě celosvětově. Jsou to zejména ty, které se zaobírají epidemiemi. Vzestup v počtech hráčů tak zaznamenaly tituly jako Plague Inc. nebo The Division.

Čína s cílem zastavit šíření viru uzavřela řadu nádraží a letišť. Na mnoha místech jsou také zakázány sešlosti. Své brány zavřely rovněž kina, části velké čínské zdi a zábavní parky.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na