Koronavirus změní sérii Resident Evil navždy, je přesvědčen její tvůrce

Foto: Resident Evil 3 Remake

Realita nebo příběh videohry? Smrtící virus je uvolněn a raketovým způsobem se šíří mezi obyvatelstvem. Paralely mezi sérií Resident Evil a aktuální koronavirovou krizí jsou podle jejího tvůrce Shinji Mikamiho jednoznačné. V rozhovoru pro magazín IGN uvedl, že epidemie změní tuto sérii už navždy.

Před mnoha lety využil Mikami virus jako důvod návratu živých mrtvých, tedy takzvaných zombie. Co dnes zní jako jedno velké klišé, bylo tehdy pro videoherní branži něčím novým a inovativním. Shinji Mikami chtěl vytvořit neviditelného nepřítele, který v lidstvu rozsévá strach a hrůzu. Právě proto nejsou příběhy jednotlivých her v sérii Resident Evil výhradně o zombíkách, ale také o samotné infekci a hledání očkovací látky. Tedy až na krvelačné chodící mrtvoly velmi podobná situace, jakou dnes vidíme ze skutečných zpráv.

Prostřednictvím koronavirové pandemie dnes lidstvo na vlastní kůži zažívá, jaké to je, když je vystaveno bezprostřední neviditelné hrozbě. Podle Mikamiho se tato zkušenost musí nutně projevit také na videoherní sérii, kterou stvořil. “Myslím, že pro mé hry bude těžké, aby nebyly ovlivněny problémy, které dnes sami zažíváme.”

Vybrané supermarkety i ve hře

Mikami tuto myšlenku pouze nastiňuje a dále ji nerozvíjí, a tak můžeme pouze spekulovat, jak může vypadat budoucnost Resident Evilu ovlivněná koronavirem. Zejména chování obyvatel a to, jakým způsobem se vyrovnávají s nákazou, může být pro hororovou sérii inspirací.

Snadno si lze představit různé detaily. Například, když v některém z příštích Resident Evilů navštívíte supermarkety, je pravděpodobné, že tu najdete prázdné regály, jako tomu bylo v některých obchodech na počátku koronavirové krize.

Kolem série Resident Evil je přitom v poslední době velmi živo. Po povedených remacích druhého a třetího dílu se spekuluje o možném remaku dílu čtvrtého. Sílí také hlasy, že se brzy dočkáme odhalení Resident Evil 8.

Shinji Mikami už nicméně nepracuje u společnosti Capcom, která práva na sérii drží. Od roku 2010 vede vlastní studio Tango Gameworks, které aktuálně připravuje atraktivní titul GhostWire: Tokyo.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na