Koronavirus zrušil už i největší světový herní veletrh E3

Foto: E3

Po různých náznacích je to konečně černé na bílém. Herní veletrh E3 2020 se konat nebude. Důvod je nasnadě: Covid-19, tedy nemoc, kterou způsobuje nový typ koronaviru.

Po dlouhých poradách s našimi členskými koncerny o bezpečnosti a zdraví všech lidí v herním průmyslu – našich fanoušků, zaměstnanců, vystavovatelů a partnerů – jsme se rozhodli, že E3 2020 v Los Angeles zrušíme. Vzhledem k rostoucímu znepokojení kolem Covid-19 to považujeme za nejlepší cestu, jak se vypořádat s podobně nepředvídatelnou globální krizí. Jsme velmi zklamáni, že musíme tuto akci pro naše fanoušky a podporovatele zrušit. Považujeme to však za správné rozhodnutí při vědomí současné situace,” stojí v oficiálním prohlášení E3.

Všichni, kdo už si zakoupili na E3 2020 vstupenky, obdrží v příštích dnech refundaci. Detaily k tomuto procesu budou ještě upřesněny.

Pro herní průmysl přichází tato záležitost v tu nejméně vhodnou dobu. Branže bude muset brzy oznámit, jakým způsobem oznámí své novinky pro nadcházející období. Mimo jiné jde o představení Xbox Series X a Playstation 5. Faktem ale je, že E3 2020 byla už před tímto oznámením hodně osekaná a Sony se jí vůbec nechtělo účastnit.

Prakticky jisté je to, že akce E3 ztratí ještě více na důležitosti a je otázkou, zda se z takového šoku vzpamatuje. Tvůrci a vydavatelé si nyní pravděpodobně vyzkouší prezentaci svých her pomocí různých streamů, které jsou výrazně levnější než přítomnost na veletrhu. Může se stát, že pak už se jim nebude chtít účastnit ani příští rok.

Například Ubisoft už oznámil, že zkoumá digitální alternativy, o kterých bude brzy informovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na