Král žánru se propadl na samotné dno. Warcraft 3: Reforged je nejhůře hodnocenou PC hrou

Těžko se tomu věří, ale je tomu bohužel tak, tedy přinejmenším podle uživatelských hodnocení na respektovaném serveru Metacritic. Původní Warcraft 3 je považován za jednu z nejlepších realtime strategií všech dob a remake Reforged měl být připomínkou jeho skvělých časů. Jenže se proměnil v pravý opak. S hodnocením 0,5 bodu z 10 možných je Warcraft 3: Reforged aktuálně nejhůře hodnocenou PC hrou vůbec. O důvodech jsme psali v samostatném článku.

Nejde přitom o malý vzorek hodnotitelů. Svůj hlas odevzdalo přibližně 16 000 hráčů, přičemž více než 15 000 hodnocení je negativních. Pochopitelně je takové hodnocení třeba brát s rezervou, protože naštvaní hráči nehodnotí kvality hry objektivně, ale za její – byť značné nedostatky – ji šmahem odsoudí jako celek, přestože hra ve výsledku v pohodě funguje.

Částečně může jít také o cílenou akci, kterou chtějí hráči dát najevo nespokojenost s tím, v jakém stavu Warcraft 3: Reforged vyšel. Tomu nahrávají také četná pozitivní hodnocení u dosavadního největšího propadáku, kterým byl Day One: Garry’s Incident. Uživatelé zjevně chtěli, aby se nejhůře hodnocenou hrou stal Reforged.

Pokud jde o hodnocení kritiků, ti už jsou o něco smířlivější, byť průměrné hodnocení ve výši 63 % je pro Warcraft 3: Reforged rovněž ostudou.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 18 Prumer: 3.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na