Legendární Everquest se vrátí na začátek. Project 1999 Green startuje už zítra

Bude to skutečně zajímavá cesta časem. Už zítra 25. října odstartuje v podobě Project 1999 Green fanouškovský PvE server, který bude simulovat první vydanou verzi (Vanilla) legendární masivní onlinovky Everquest z roku 1999, která tento způsob hraní do značné míry formovala.

To ale není zdaleka všechno. Aby fanoušci co možná nejpřesněji simulovali vývoj Everquestu, nabídnou postupné rozšiřování o updaty, které hra původně postupem času dostávala. V lednu tak vyjde update Plane of Fear, v dubnu zase Plane of Hate, a tak dále. Kromě menších patchů je zatím nekompletní plán následovný:

  • Leden 2020: Plane of Fear
  • Duben 2020: Plane of Hate
  • Květen 2020: Temple of Solusek Ro opens / Legacy items cease to drop
  • Srpen 2020: Plane of Sky
  • Listopad 2020: Ruins of Kunark
  • Duben 2021: Epics
  • Červenec 2021: Scars of Velious

Project 1999 Green není žádným náhodným výstřelem, který by se snad snažil svést na oblibě nedávno vydaného World of Warcraft Classic, což je nicméně oficiální verze. Naopak, na projektu pracuje skupina fanoušků už deset let a získala pro něj dokonce souhlas od tvůrců Everquestu. Není tak třeba se obávat, že by byl server kvůli právním ujednáním deaktivován.

Aktuálně je v plánu spuštění jediného serveru, který by měl být schopen pojmout několik tisíc hráčů. Někteří z nich se obávají, zda to bude stačit, nicméně tvůrci uvádějí, že přidání dalšího serveru aktuálně není v jejich silách.

Project 1999 Green – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na