Life is Feudal: MMO – konec feudálního života

Dnes tu máme jednu velmi smutnou zprávu, a to že hra Life is Feudal: MMO bohužel končí. Příběh studia Bitbox byl cestou splněného snu a nyní hořkého konce kvůli neznámé korporaci. Studio Bitbox nejdříve vytvořilo skvělou hardcore online hru s názvem Life is Feudal: Your Own, kde jste se mohli připojit k jednomu ze stovek světů a započít tak svůj feudální život.

Ve hře jste museli upravovat terén, kutat rudu, sekat a sázet stromy, sbírat materiály, starat se o svá pole a zemědělství, stavět budovy, kovat brnění a zbraně, lovit zvěř a mnoho dalšího. Hra dokonale zpracovává život dřívější doby a neskutečně propracovaný craftovací systém. Jediné omezení bylo počet hráčů na jednom světě.

Proto se vývojáři i díky velkému úspěchu původní hry rozhodli udělat obří mapu pro tisíce hráčů, a tak postupně vznikalo Life is Feudal: MMO. Kde obří cechy mohli zabírat území, válčit mezi sebou a každý hráč, který chtěl něčeho dosáhnout musel spolupracovat s dalšími hráči, jelikož byl limitován dovednostmi, které se mohl naučit. Někdo byl farmář, jiný kovář další lesník a pro vybudování silné osady museli všichni spolupracovat.

Autoři oznámili, že jsou nuceni vypnout servery hry, k čemuž dojde 18. ledna roku 2021. Ve zkratce se vývojáři spojili s jinou firmou, která by měla mít na starost vše okolo od marketingu po řešení finanční stránky, tak aby se vývojáři mohli soustředit pouze na vývoj. Nicméně vývojáři naletěli a kvůli nekalému jednání této společnosti buď musí přistoupit na podmínky, kdy by vůbec neměli žádnou jistotu, že dostanou zaplaceno za to, co hra vydělá (co už nedostávají nyní) anebo práce na hře ukončit.

Stále by měla fungovat Life is Feudal: Your Own, jenž nabízí téměř to samé jen v menším měřítku, ale i tak se najdou skvělé servery, kde se o různé eventy a údržbu světa starají vlastníci. I tam se můžete naplno ponořit do feudálního života. Jen hra není pro každého a jedná se opravdu o hardcore hru, kdy její perfektní naučení trvá i desítky hodin, možná i proto hodnocení na Steam není takové, jaké si hra zaslouží.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na