Mafia opět ožívá. Chystá se čtvrtý díl nebo remaster?

Asi nejslavnější česká hra všech dob se dost možná dočká dalšího dílu. Vyplývá to z toho, že si vydavatelská společnost coby držitel práv zaregistrovala ochrannou známku na nový produkt z kategorie zábavního průmyslu pod názvem Mafia.

Na Mafia 4 už se pracovalo

Netrvalo dlouho a začalo se spekulovat o tom, co že by to vlastně mohlo být. Možností se totiž nabízí hned několik. Tou stále asi nejpravděpodobnější je příprava čtvrtého dílu, na kterém už ve vývojářském studiu Hangar 13, jež sérii převzalo od zaniklého 2K Czech, jednu dobu pracovalo. Mafia 4, která se měla odehrávat v Las Vegas 70. let, však byla přinejmenším na čas uložena k ledu. Není tak vyloučena, že ji odtud vydavatel vylovil a chystá čtvrtý díl pro novou generaci konzolí v čele s Playstation 5 a Xbox Project Scarlett. Mohlo by jít dokonce o jeden z prvních velkých titulů, jež vyjdou primárně na tyto konzole, což by mu jistě zajistilo dostatečnou publicitu.

Tomu, že se skutečně chystá Mafia 4, může nahrávat i skutečnost, že společnost Take Two nemá dostatečné množství velkých značek, když většina její AAA produkce pochází od Rockstar Games, jež sice tvoří největší hity, ale dávají si s nimi na čas. Firma formátu Take Two však potřebuje alespoň jednu dvě velké hry ročně, aby uspokojila své akcionáře.

Restart slavné série?

Je sice pravdou, že Mafia 3 nebyla kritiky přijata bez výhrad – spíše naopak. V zásadě ale šlo o řemeslně dobře provedený produkt, který si své fanoušky našel a ve výsledku se prodával velmi dobře. S trochou snahy půjdou tato čísla u čtvrtého dílu ještě vylepšit.

V úvahu však připadají také další možnosti. Vzhledem k různorodosti dosavadních dílů se nabízí možnost celou sérii restartovat a vydat novinku, jež by byla velkou hrou, pod názvem Mafia bez další číslovky. To by se ku příležitosti uvedení nových konzolí na trh přímo nabízelo. Zkrátka začít novou etapu mafiánských her, podobně jako se to povedlo třeba Tomb Raiderovi.

Asi nejméně pravděpodobnou možností, kterou však určitě nemůžeme vyloučit, je příprava remasteru první a druhé Mafie. Pak by ale nešlo o velké, jako spíše vedlejší projekty.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Deav666
Host
Deav666

1 a 2 to bylo dní a nocí o tom, že ještě jednu misi. Ta 3 mě chytla na 2 hod a už jsem na ní zapoměl. Remaster čeho?? Nový příběh o čem?? Mafie se mi líbila, že se opírala o minulost a teď bude co?