Jak měl vypadat Duke Nukem Forever? Možná si brzy zahrajeme původní verzi

Duke Nukem Forever nebyl tou hrou, kterou si většina fanoušků drsného blonďáka s doutníkem v puse vysnila. Zklamání bylo o to větší, že mu předcházela nekonečná doba vývoje. Ve výsledku šlo přitom jen o splácanou tuctovou střílečku.

Autoři však původně měli s Duke Nukem Forever úplně jiné plány. V roce 2001 pracovali na vysoce ambiciózní verzi, kterou však nakonec z různých důvodů opustili. Hra přitom byla už v podstatě hotová. Podle šéfa vývojářského studia Gearbox, které hru nakonec dokončilo a vypustilo na trh, by ale původní verze nakonec přeci jen mohla spatřit světlo světa. Randy Pitchford uvedl, že je k tomu zapotřebí vyřešit jen nějaké právní záležitosti s vydavatelem Take Two.

Pitchford však zároveň upozorňuje na to, aby fanoušci neměli od této verze přehnaná očekávání. Podle jednoho z vývojářů, Frederika Schreibera, sice byla hotová z 90 % a nabízela řadu RPG prvků a částečně otevřený svět, ale v době, kdy vznikala, se přeci jen psal úplně jiný rok a i ty nejlepší hry z té doby z dnešního pohledu notně zastaraly.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na