Microsoft na E3 2019: nejvíce oznámení a nový Xbox

Ze všech tří dominantních výrobců herních konzolí dneška je Microsoft posledním, který se drží tradic E3 a pořádá velkolepou konferenci, jak se sluší a patří. Rozdíl oproti Sony, která se letos vůbec neúčastní, bude o to diametrálnější, že Microsoft nabral v posledních letech opravdovou sílu a letošní E3 2019 by měla být místem, kde ji naplno projeví.

Měli bychom poprvé ochutnat plody mnoha kdysi nezávislých studií, která Microsoft za poslední roky pohltil (jen od minulé E3 je to sedm týmů). Jakoby toho nebylo dost, s největší pravděpodobností se ukáže nová generace Xboxu. V tomto ohledu je Sony se svým Playstation přeci jen trochu napřed, protože již před časem prozradilo specifikace toho, čemu můžeme říkat Playstation 5. Microsoft už dopředu avizoval, že nechce zaostat a svou novou konzoli představit. Na trh se pravděpodobně dostane v roce 2020, byť služby jako Google Stadia vyvolávají otázku, zda hraní jako takové neprojde v brzké době dramatickou změnou směrem ke streamingu z jakéhokoliv zařízení.

Halo Infinite a další

Pokud jde o hry, tou pravděpodobně divácky nejzajímavější bude pořádné představení Halo Infinite. Hra byla sice oznámena už na loňské E3, ale jen poněkud odbytým trailerem, a letos by se měla ukázat konečně naplno.

Šéf divize Xboxu, Phil Spencer, se nechal slyšet, že v rámci své show ukáže Microsoft 14 titulů od interních studií (Xbox Game Studios). Vzhledem k aktuálnímu trendu soustředit síly kolem několika málo silných značek se to jeví jako skok deset let zpátky. A my se za to vůbec nezlobíme!

Nová interní studia Obsidian Entertainment a inXile Entertainment s největší pravděpodobností budou prezentovat pokrok, jaký učinila ve vývoji RPG The Outer Worlds, respektive Wasteland 3. Studio Playground Games, které je garantem značky Forza, s největší pravděpodobností pracuje na novém díle Fable, jenž by měl být vysokorozpočtovým akčním RPG v bohatém otevřeném světě. Vývojářské studio The Coalition se potom chce pochlubit AAA akcí Gears 5, která byla rovněž oznámena už před rokem, ale od té doby jsme o ní příliš neslyšeli.

Atraktivní RPG The Outer Worlds od Obsidian Entertainment nemůže chybět.

Zajímavá externí studia

Stejně jako na loňské show očekáváme také letos přítomnost externích studií a vydavatelů, kteří budou chtít využít velké jeviště a pozornost celosvětového publika k představení svých titulů, případně poskytnutí informací k těm již stávajícím. Počítáme s tím, že se opět ukáže Cyberpunk 2077, který už podle všeho hodně pokročil směrem k finále. Další polské studio Techland by pak mohlo prozradit, že jeho atraktivní akce Dying Light 2 vyjde letos.

A moc bychom nedali za to, že na jeviště vstoupí Hidetaka Miyazaki, prezident vývojářského studia From Software a duchovní otec série Dark Souls, aby oficiálně oznámil na veřejnost předčasně uniklé RPG Elden Ring, na kterém tito ostřílení Japonci spolupracují s autorem Hry o trůny, Georgem R.R. Martinem.

Vzhledem k tomu, že vlastní show postrádá Activision a účastno nebude ani Sony, je konference Microsoftu nejpříhodnějším místem, kde ukázat světu záběry z chystaného Call of Duty: Modern Warfare.

Jistě toho bude ještě mnohem více, a pokud se tak vyplatí na něco vyhradit čas, je to právě konference Microsoftu, která začne 9. června ve 22:00.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na