Microsoft plánuje změnit systém achievementů pro Xbox One

Mike Ybarra, viceprezident pro platformu Xbox, v aktuálním podcastu informoval o zásadních změnách, kterými projde systém achievementů Xbox Live. Dosud byly podle Ybarry odměňováni především hráči, kteří si kupují mnoho různých her a ty pak také hrají. Tím jsou ale upozadění lidé, kteří si zaslouží uznání.

“Když například někdo hraje multiplayer Halo 5 na profesionální úrovni a má Gamerscore třeba jen 2000, měl by to moct oslavit. Ti lidé by to měli vědět. Tento člověk možná nehraje mnoho her, ale patří k těm nejlepším v Halo 5,” říká Mike Ybarra.

Skutečný hráčský příběh

Klasické Gamerscore by ale nemělo zmizet, ale doznat rozšíření. Stále je totiž velký výkon dosáhnout vysokého herního skóre s různými hrami. Přesněji řečeno bude škála uznání, i nezávisle na achievmentech, o poznání širší.

“Jdeme až k lidem, kteří mají Gamerscore 1 milion. Je to tento rozsah, který musíme brát v potaz a hráčům ho zpříjemnit. Budeme prezentovat skutečně osobní herní příběh a typ hrče, a to ještě více, než dnes činíme s Gamerscore.”

Zatím není známo, kdy změny nastanou a jak efektivně dokáže Microsoft stávající systém změnit. Na tom asi také bude záviset, zda ho budou následovat konkurenti od Sony a Valve.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na