Microsoft představil Xbox One bez mechaniky. Do boje jde především cenou

Spekulace o novém modelu herní konzole z rodiny Xbox One se nakonec potvrdily. Společnost Microsoft právě oznámila Xbox One S All-Digital Edition. Jak už její název napovídá, obejde se bez optické mechaniky a je tak odkázána výhradně na downloady jednotlivých her. V dnešní době to není kdovíjaká překážka a jistě se najde mnoho hráčů, kteří do obchodů pro fyzické kopie her stejně nechodí.

Na designu a funkcích se v zásadě nic nemění, kromě toho, že chybí mechanika. V zásadě dostanete Xbox One S ve verzi s 1 TB diskem, jen bez možnosti přehrávat disky. Zato byste ale měli zaplatit nižší cenu. Microsoft se zjevně snaží stlačit cenu nové konzole na minimum a přilákat co možná nejvíce lidí do svého ekosystému. V rámci této generace konzolí totiž s konkurenčním Playstation 4 na počet prodaných kusů výrazně prohrává.

Xbox One S All-Digital Edition se má na trhu objevit už 7. května 2019, přičemž předobjednávky je na oficiálním webu možné provádět už teď. V Evropě je cena stanovena na 229 euro, tedy přibližně 5800 Kč.

Abyste si se svou novou konzolí mohli rovnou zahrát, věnuje Microsoft každému zákazníkovi jednu ze tří her prostřednictvím kódu k downloadu. Na výběr je Forza Horizon 3, Minecraft nebo Sea of Thieves. Kromě toho by měla být k dispozici speciální nabídka Xbox Game Pass.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na