Microsoft překvapivě ruší platformu Mixer. Na streamech bude spolupracovat s Facebookem

Foto: Mixer

To je skutečné překvapení: Microsoft zavírá brány své ambiciózní streamerské platformy Mixer, která byla jednou z jeho sázek do budoucna. Společnost to uvedla v tiskové zprávě na svém webu. Služba poběží ještě do 22. července a pak nastane nekompromisní konec. Softwarový gigant se negativní sdělení pokouší zaobalit do pozitivna tím, že zároveň oznámil spolupráci s Facebook Gaming, tedy streamovací iniciativou největší sociální sítě, která byla spuštěna nedávno. Něco z Mixeru by se potom mělo dostat také do Project xCloud.

Microsoft se přitom dosud snažil Mixer etablovat na trhu značnými finančními prostředky. Z konkurenčního Twitche přetáhl řadu streamerů pod exkluzivní smlouvu, což ho stálo hodně peněz. Hojně se propíral například přechod Tylera “Ninja” Blevinse. Nejen on, ale i ostatní streameři z Mixeru si teď budou muset najít jinou platformu, což pochopitelně nebude příliš těžké.

K tématu se pro magazín The Verge vyjádřil také šéf divize Xbox, Phil Spencer. “V porovnání s velkými platformami jsme Mixer z hlediska počtu měsíčně aktivních uživatelů startovali s obtížné pozice. Domnívám se, že komunita Mixeru bude těžit z velkého publika na Facebooku, kterým tato platforma díky své pozici disponuje. Také nenásilné možnosti, jak zasáhnout hráče prostřednictvím Facebooku, jsou velkou výhodou.

Není přitom jasné, nakolik úzká spolupráce Microsoftu a Facebooku bude a zda jde o součást nějakého obchodu nebo spíše jen snahu neztratit před hráči tvář.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na