Microsoft vypouští slovo Xbox z názvu služby Xbox Game Pass

Foto: Microsoft

Svět Xboxu v poslední době prochází řadou větších či menších změn. Nejspíše jde o přípravy před vypuštěním nové generace konzole. Zatím poslední novinkou je přejmenování služby Xbox Game Pass na jednodušší název Game Pass. Nicméně se nad upraveným pojmenováním stále nachází logo Xbox. Důvodem k tomuto kroku by mohla být snaha přestat službu spojovat primárně s konzolí. Samotná změna názvu se totiž týká i verze pro počítače, nově tedy Game Pass for PC. Upravený název se poprvé objevil prostřednictvím sociálních sítích ve spojení se hrou Grounded.

Tato změna volně navazuje na nedávné zrušení ročního předplatného Xbox Live Gold. Je tedy pravděpodobné, že se Microsoft chce více soustředit na samotný Game Pass. Dalším podstatně zajímavějším důvodem k tomuto kroku by mohlo být zrušení placeného multiplayeru. Ostatně chystaná novinka Halo Infinite bude mít free-to-play multiplayer

Poslední nedávnou zprávou bylo oficiální oznámení o ukončení výroby konzolí Xbox One X a One S All-Digital Edition. Toto rozhodnutí Microsoft zdůvodnil potřebou výrobních kapacit pro Xbox Series X. Což není překvapení, že se chce společnost zaměřit právě na nový model. Ovšem méně logické je, proč ruší výrobu právě verze One X, která je v současnosti stále nejvýkonnější herní konzolí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 4.5]

Hráč s láskou ke komiksům a popkultuře. Příležitostný sportovec a milovník adrenalinu.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na