Microsoft zaříznul fanouškům vývoj Halo Online na PC. Pak oznámil, že Halo 6 vyjde i na počítače

Příští klasické Halo zcela jistě vyjde také na počítače. Uvedlo to vývojářské studio 343 Industries, které se o značku stará. Stalo se tak jen krátce poté, co Microsoft znemožnil fanouškům další vývoj modifikace Halo Online, která přenášela toto oblíbené univerzum právě na PC a jejíž první verze byly mezi hráči velmi oblíbené.

Zřejmě v rámci “damage control” negativní publicity vývojáři také informovali o tom, že chtějí navázat spolupráci s talentovanými moddery ze skupiny Eldewrito, kteří se o vývoj Halo Online starali.

Každopádně, příštím “klasickým Halo” je takřka jistě myšleno Halo 6, které ještě nebylo oficiálně oznámeno, ale nejspíš se tak stane už na červnovém veletrhu E3.

Motivace k přechodu na Windows 10

Šéf herní divize Microsoftu, Phil Spencer, již dříve ve spojitosti se značkou Halo oznámil, že společnost už hráče nebude nutit ke koupi herní konzole Xbox, pokud si budou chtít Halo zahrát. Ostatně, aktuální strategie softwarového gigantu je taková, že všechny své hry vydává v rámci programu Xbox Play Anywhere, což znamená, že můžete hrát na všech platformách Microsoftu, tedy nejen Xbox One, ale také Windows 10.

Microsoft tuto strategii tak trochu skrytě používá také k tomu, aby přesvědčil maximum uživatelů k přechodu na Windows 10 ze starších verzí tohoto operačního systému.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na