Mikrotransakce z GTA 5 a Red Dead Redemption 2 zajistily společnosti Take Two 60 % obratu

Poslední čtvrtletí se americkému hernímu vydavateli Take Two vydařilo. Zaznamenal obrat ve výši 540 milionů dolarů, což je markantní zvýšení oproti 388 milionům ze stejného období loňského roku. Také zisk nebyl vůbec špatný – 46 milionů dolarů.

Skvělá čísla bez nových her

To jsou zcela jistě čísla, na která může být firma pyšná. Obzvlášť, když jich dosáhla mezi dubnem a červnem 2019, tedy v období, kdy nevydala žádný velký titul. Výsledky zároveň ukazují, jak moc je dnešní Take Two závislé na jedné ze svých divizí – Rockstar Games.

Největším tahákem firmy je stále Grand Theft Auto 5, kterého už se prodalo více než 110 milionů kusů, čímž tento titul stále navyšuje náskok v pozici nejúspěšnějšího zábavního artiklu všech dob. Hráči se navíc hraní GTA 5, respektive GTA Online věnují dlouhodobě a utrácejí ve hře za mikrotransakce.

Tip na článek:  Autoři GTA 5 vydělali více než 130 miliard. Daně nezaplatili žádné a ještě čerpali podporu

Také druhý nejúspěšnější titul, který generuje velké sumy z in-game prodejů, pochází ze stáje Rockstar Games. Jde o loni vydané Red Dead Redemption 2, respektive jeho multiplayerový mód Red Dead Online. Tato hra sice za GTA 5 zaostává s 25 miliony kusů, ale rozhodně se nemá za co stydět.

Podle šéfa Take Two, Strausse Zelnicka, překonal RDR 2 veškerá očekávání a stále generuje zajímavé momentum. Ostatně, betafáze Red Dead Online byla ukončena teprve v květnu tohoto roku.

Vydavatel si v případě GTA 5 slibuje zvýšení atraktivity poté, co vyšlo DLC Casino. To však bylo kvůli hazardním mechanikám zakázáno v 53 zemích světa, a to včetně České republiky.

Mikrotransakce jsou pro Take Two aktuálně zásadním zdrojem příjmů. Kromě GTA 5 a Red Dead Redemption 2 je generuje ještě prostřednictvím NBA 2K19, které čelilo kritice za zobrazování reklamy. V daném čtvrtletí plynulo celých 58 % obratu právě z mikrotransakcí.

Další zajímavá čísla

  • NBA 2K19 je s téměř 12 miliony prodaných kusů nejúspěšnějším sportovním titulem 2K Games.
  • Žádný jiný díl slavné série se neprodával tak dobře jako Civilizace 6, která dosáhla na 5,5 milionů kusů.
  • Značka Borderlands má na kontě 48 milionů prodaných kusů, přičemž z toho Borderlands 2 náleží 22 milionů.

Na nadcházející období má Take Two připraven atraktivní line-up. Začne to už NBA 2K20, které vychází 6. září. Následovat budou Borderlands 3, jež přijdou 13. září. Příznivci zápasů si přijdou na své 20. října, kdy vychází WWE 2K20 a milovníci příběhových RPG by si měli zakroužkovat 25. říjen 2019, což je den, kdy si poprvé budou moct zahrát The Outer Worlds.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na