Mount & Blade 2 se překvapivě stal nejúspěšnější novou hrou na Steamu v tomto roce

Mount & Blade 2: Bannerlord patří k nejdéle vyvíjeným hrám. Turecké vývojářské studio TaleWorlds Entertainment na titulu pracuje už od roku 2012 a stále nemá hotovo. Nicméně povedl se mu alespoň dílčí úspěch v podobě vydané verze pro předběžný přístup na Steamu. A následně se stalo něco, co čekal jen málokdo.

Čísla hráčů Mount & Blade 2: Bannerlord totiž doslova explodovala. Po zpřístupnění hry 30. března dokonce krátce zkolabovaly servery Steamu, které na takový zájem nebyly připravené. Pouhých šest hodin po vydání už titul hrálo 165 000 hráčů a postupně se vyšplhala až k rekordním 220 000 souběžně aktivních hráčů. To je například více než dvojnásobek hráčů, které po vydání zaznamenaly Doom Eternal nebo Wolcen: Lords of Mayhem.

Bannerlord ale slaví překvapivý úspěch také v porovnání s prvním dílem série. Mount & Blade: Warband se totiž před šesti lety dostalo na svou nejvyšší hodnotu v podobě 33 000 souběžně hrajících hráčů.

Pravdou je, že Mount & Blade 2: Bannerlord zjevně pomohl aktuální nedostatek podobně rozsáhlých herních projektů a samozřejmě také celosvětová karanténa.

Zdá se navíc, že autoři vypustili předběžnou verzi hry ve velmi solidním stavu. Hodnocení hráčů na Steamu totiž dosahuje 82 %, což vzhledem k tomu, že se titul prodává za plnou cenu, značí netradičně vysokou spokojenost. Jisté je také to, že díky prodejům v předběžném přístupu autoři budou mít dostatek prostředků, aby svůj klenot dokončili v co nejlepší možné podobě.

Hra je dostupná na PC a podporuje také službu Geforce Now. Abyste si ji zahráli, nepotřebujete tak ani výkonný počítač. Můžete využít hraní prostřednictvím streamingu, například na televizi. V případě bezplatné verze Geforce Now můžete hrát až hodinu bez přerušení. Kdo chce hrát déle, musí si pořídit předplatné této služby. Zároveň je dobré zjistit si, zda máte na streaming hry dostatečně silné internetové připojení.

Mount & Blade 2: Bannerlord – trailer

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 4.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na