Nadcházející hry od Quantic Dream budou multiplatformní. Studio zahájilo spolupráci s Netease

Francouzské studio Quantic Dream v posledních letech vyvíjelo pouze tituly, které vycházely jako exklusivity pro konzole PlayStation. Nyní se má situace změnit. Aktuální a zatím neoznámený projekt, na němž studio pracuje, by měl vyjít pro všechny dostupné platformy a to včetně PC, kde se poslední hra tohoto týmu objevila už v roce 2005.

Tvůrci loňského Detroit: Become Human budou i nadále úzce spolupracovat se Sony, jejich cílem v budoucnu nicméně je přiblížit se co možná nejširšímu spektru hráčů na celém světě a to bez ohledu na jimi perforované platformy. V dnes vydané tiskové zprávě se dokonce objevila informace, že minoritní podíl Quantic Dream odkoupilo čínské studio Netease, které aktuálně vytváří pro Blizzard již nyní nechvalně proslulý mobilní spin-off série Diablo. Vzhledem k tomu, že tento čínský tým se již dlouhá léta věnuje hlavně vývoji mobilních her a aplikací, je vysoce pravděpodobné, že nadcházející tituly Quantic Dream bude možné hrát i na mobilních zařízeních.

Odprodej menšího podílu Netease má pro Quantic Dream jednu zásadní výhodu. Díky němu bude dle zveřejněných informací možné navýšit celkový počet zaměstnanců z aktuálních 200 na 300.

„Po dvanácti letech vytváření exklusivního obsahu pro PlayStation je pro nás aktuální dění rozhodně posunem vpřed,“ říká spoluzakladatel studia Guillaume de Fondaumiere. „Spoluprací se Sony jsme se naučili mnoho nového a naše zkušenosti nyní plánujeme využít i při vývoji her pro jiné platformy.“

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na