Návrat legendy aneb Commandos 2 HD Remaster. Původní obsah v nové grafice

Už loni bylo oznámeno, že německá vydavatelská společnost Kalypso získala práva na legendární sérii Commandos. A už tehdy se spekulovalo o tom, jaké má nový majitel se značkou vlastně plány. Zda se pustí rovnou do dalšího dílu, nebo si vyzkouší hráčskou odezvu nejprve prostřednictvím remasteru.

Jako pravdivá se nakonec ukázala druhá možnost a na letošní E3 2019 tak došlo k oznámení Commandos 2 HD Remaster. Ve společnosti Kalypso se prý horečnatě diskutovalo o tom, který z dílů se pro remasterování hodí nejlépe. Nakonec padla volba na dvojku, která je obecně považována za nejpropracovanější díl.

Původní zdrojový kód se ztratil

Na hře už nepracují tvůrci původní série, španělští Pyro Studios, nýbrž malý tým Yippee Entertainment z Velké Británie. Ten se musí vypořádat s pořádnou porcí ruční práce. Ačkoliv má k dispozici původní data, originálním zdrojovým kódem nedisponuje. Což je ostatně podobný případ, se kterým se potýkají autoři jiného remasteru – Command and Conquer. Aby hra vypadala moderně, rozhodli se Angličané pro Unity engine. Díky tomu mohou mít postavy trojnásobek polygonů a textury vypadají o poznání ostřeji.

Kromě grafiky se významné optimalizace dočká také uživatelské rozhraní a ovládání. Některé věci, které jsme v roce 2001 ještě přešli, jsou už z dnešního pohledu na user interface nepřijatelné, a tak budou upraveny do akceptovatelné podoby. Souvisí to i s tím, že Commandos 2 HD Remastered vyjde rovněž na konzolích.

Postavy a mise při starém

Po obsahové stránce však zůstane vše při starém. Opět budete ovládat své “Commandos”, z nichž každý má jedinečné vlastnosti, za nepřátelskými liniemi druhé světové války a provádět nejrůznější sabotáže a atentáty. Atmosféra a napětí původní hry byly jedinečné a doufáme, že se je podaří přetavit i do remasteru.

Commandos 2 HD Remaster vyjde ve 4. čtvrtletí tohoto roku, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One. Začátkem příštího roku bychom se pak měli dočkat verze pro Nintendo Switch, stejně jako pro mobilní platformy.

Commandos 2 HD Remaster – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na