NBA 2K20 je nejprodávanější hrou roku. Rekordy trhá navzdory šíleným recenzím

Na Steamu získal letošní ročník oblíbeného basketbalu NBA 2K20 doslova zničujícího hodnocení. K dnešnímu dni činí průměr z celkem 3733 hráčských recenzí mizerných 15 %, což se vidí skutečně málokdy. Snad jen u naprosto nesmyslných titulů a zcela jistě ne u velkých her, jakou je právě NBA 2K20. Důvodem jsou především necitlivě zakomponované mikrotransakce, které podle hráčů způsobují to, že se ze hry stává Pay2Win titul, a to přesto, že si za něj museli zaplatit.

Tip na článek:  Vychází NBA 2K20. Je to naprostý průšvih, tvrdí hráči

Ale jakkoliv září recenze NBA 2K20 rudou barvou, hra jako taková píše zcela jistě černá čísla. Po pouhém měsíci v prodeji se totiž stala nejprodávanější hrou ve Spojených státech amerických. Vyplývá to ze zprávy analytické společnosti NPD Group. Ta přitom měří prodeje jak fyzických, tak digitálních kopií. Přesná čísla chybí, ale hra se dostala před Borderlands 3 na druhém a FIFA 20 na třetím místě.

Tip na článek:  NBA 2K19 začalo zobrazovat reklamu. Za hru jsme si zaplatili, bouří se fanoušci

NBA 2K20 se také podařilo dosáhnout rekordu v nejrychleji prodávané sportovní hře na americkém trhu v historii. Tuto pozici přitom dosud držel loňský ročník – 2K19. Díky letošnímu úspěchu se také tato série zařadila už na šesté místo nejprodávanějších značek v historii. Předběhla tak legendární Guitar Hero.

Vydavatel hry – společnost Take Two – si teď jistě mne ruce, protože hra samotná se od předchozího ročníku příliš neliší, a tak vývoj nestál významné množství prostředků. A kromě skvělých prodejů teď může masivně vydělávat také na mikrotransakcích. Těžko pak od vydavatelů chtít, aby se jich zřekli. Hráči jim to sice na internetu osolí, ale akcionáři je poplácají po zádech.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na