Nečekané oznámení The Lord of the Rings: Gollum. Půjde o výpravnou akční adventuru

Vývojářské studio Daedalic Entertainment překvapilo oznámením akční adventury The Lord of the Rings: Gollum, která se bude – jak už název napovídá – točit kolem tragické postavy zlého Gluma. Hra poběží na Unreal enginu 4 a vyjde jak na PC, tak na konzole, které budou k datu vydání v roce 2021 k dispozici. Pravděpodobně se tak objeví na starých i nových, dosud neoznámených konzolích.

Máme velkou radost, že můžeme spolupracovat s mnohokrát oceněným vývojářským týmem Daedalic Entertainment s cílem vytvořit inovativní hru pro náročné fanoušky, která staví do popředí příběh Pána Prstenů,” říká Fredrica Drotos ze společnosti Middle-earth Enterprises, která spravuje práva na slavnou značku. “Očekáváme vydání vypravěčsky silného dobrodružství od Daedalic s velkým napětím. Tato kombinace se skvěle hodí do komplexního, bohatého světa Středozemě, který přivedl k životu J.R.R. Tolkien.

Pán Prstenů je jedním z nejvýpravnějších a nejznámějších příběhů všech dob. Je nám ctí, že můžeme pracovat na vlastním příspěvku, který obohatí toto univerzum,” říká šéf Daedalicu, Carsten Fichtelman. “V podobě Gluma necháme hráče zahrát si za jednu z nejikoničtějších postav tohoto světa. Budeme vyprávět jeho příběh z perspektivy, kterou dosud žádné médium neuchopilo. Přitom zůstaneme věrní legendární knižní předloze od J.R.R. Tolkiena.

Velká herní produkce

V čase strukturálních proměn digitálního světa a nových obchodních modelů máme radost, že můžeme pracovat na velké herní produkci, která staví na látce, jež neztratila svou čerstvost a relevanci ani po 60 letech. Svědčí o tom další, aktuálně plánované mediální projekty.

O hře samotné zatím není mnoho známo. Každopádně se můžete těšit na pouť Glumovým životem a jeho vnitřní konflikt, který by měl vyústit v zajímavé herní mechanismy. Mimo jiné bude důležitým prvkem hry plížení. Doufejme, že se již brzy dozvíme o The Lord of the Rings: Gollum více. Nabízela by se prezentace na E3 2019.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na