Nečekaně oznámeno Path of Exile 2. Přijde také poctivá mobilní verze hry

Na probíhající akci ExileCon 2019 očekávali hráči představení velkého updatu 4.0 pro oblíbené akční RPG Path of Exile. Jenže namísto něj přišla mnohem větší bomba a vývojářské studio Grinding Gear Games oznámilo rovnou Path o Exile 2. Veteráni prvního dílu se ale nemusí bát. Ze svého pracně vydobytého pokroku nic neztratí. Namísto toho se zdá, že tvůrci chtějí postupovat podobně jako Blizzard s Overwatch 2.

Zakladatel Grinding Gear Games ujistil, že není záměrem studia rozdělovat komunitu. Proto budou obě dva díly sdílet endgame Atlas. Kromě toho bude Path of Exile 2 obsahovat vše, co už nabízí jednička. Bude však dále obohacen o nový systém skillů, Ascendancy třídy a vylepšení enginu. Kromě jiného prezentovali tvůrci proměnu ve vlkodlaka, což je skill, který nebude obsažen pouze v PoE 2, ale také v prvním dílu.

Důležitou zprávou je také to, že mikrotransakce zůstanou zachovány. Kdo tak investoval do Path of Exile, nemusí se obávat o ztrátu svých předmětů. Vše bude možné v pokračování dále využívat.

Co nabídne Path of Exile 2?

  • Příběh – zahrnuje příběh prvního dílu a nový děj. Ten se bude odehrávat 20 let po smrti Kitavy a zahrne celkem 8 aktů.
  • Třídy – plánuje se 19 Ascendancy tříd.
  • Výzbroj – veškerá výzbroj a zbraně doznají aktualizace.
  • Nový systém skillů – všechny skilly bude možné provázat do šestice.
  • Nová beta – betatest začne nejpozději na konci roku 2020.

Více informací chtějí autoři Path of Exile 2 zveřejňovat v průběhu příštího roku. Dozvědět bychom se měli více o stromech pasivních zkušeností a dalších jádrových elementech hry.

Je docela pravděpodobné, že se Path of Exile 2 napřímo střetne s nedávno oznámeným Diablem 4. Obě hry by totiž mohly vyjít v roce 2021.

Path of Exile 2 – trailer

Ještě předtím, než odstartuje beta Path of Exile 2, vyjde v roce 2019 update 3.9.0 Conquerors of Atlas pro první díl. Ten 13. prosince rozšíří endgame příběh a přidá nová vylepšitelné karty a skilly. Obvyklý tříměsíční rytmus nových obsahových updatů zůstane do budoucna zachován.

Mobilní verze Path of Exile

Kromě Path of Exile 2 oznámilo studio Grinding Gear Games také verzi hry pro chytré telefony, která nese název Path of Exile Mobile. Tvůrci zdůrazňují, že netvoří běžnou mobilní hru. Vysvětlují, že “mnoho mobilních her stojí za houby”, ale to samé bylo možné říct o free2play hrách v roce 2012, když vyšlo první Path of Exile, které tomuto modelu notně napravilo reputaci.

Aby byly zaručeny kvality mobilního titulu, probíhá vývoj interně. Cílem je vytvořit “kvalitní hru, kterou budete shodou náhod hrát na mobilu”. Na první trailer se můžete podívat níže.

Path of Exile Mobile – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 4.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na