Nečekaný comeback zatracovaného PC hraní. Ubisoft má největší tržby právě z počítačů

Celých 34 % tržeb za uplynulé čtvrtletí zaznamenal francouzský vydavatel Ubisoft ze segmentu PC. Tato platforma, která byla v minulosti zatracovaná kvůli obrovské míře pirátství a dojmu velkých vydavatelů, že se na ní nedá vydělat, tak v tržbách předběhla Playstation 4 (31 %) a Xbox One (18 %). Dalších 7 % svého obratu utržil Ubisoft z mobilů a 5 % z konzole Nintendo Switch.

A ještě jedno, možná ještě zajímavější číslo. První fiskální čtvrtletí tohoto roku bylo pro Francouze ve znamení digitální distribuce. Podíl tohoto kanálu se vyšplhal na 93,1 %. Distribuce krabicových verzí v kamenných obchodech se tak stává víc a víc okrajovou záležitostí.

Nutno však dodat, že první čtvrtletí bylo pro Ubisoft velmi specifické a celkově spíše slabé (363,4 milionů EUR, pokles o 9,2 % oproti loňskému roku). Vydavatel totiž nevypustil žádný velký hit, a tak čerpal zejména ze svého katalogu. Výjimkou je Anno 1800, které také částečně vysvětluje výše uvedené jevy. Hra vyšla pouze na PC, takže coby úspěšná novinka logicky navýšila podíl této platformy. A jak známo, na PC už se hry kupují takřka výhradně digitálně. Anno 1800 vyšlo na Epic Games Store a Uplay.

Tip na článek:  Ubisoft představuje Uplay+ s více než 100 hrami. Předplatné není zrovna levné

Ubisoft nezačal rok nejlépe, a je otázkou, zda se mu podaří naplnit optimistické predikce v podobě 2,5 miliardy EUR obratu za celý rok. Na letošek už má z větších releasů připravný jen Ghost Recon: Breakpoint a Just Dance 2020. V rámci prvního čtvrtletí příštího roku, které se do finančního roku ještě započítá, pak vyjde Watch Dogs Legion a Gods and Monsters.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 4.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petrik
Host
Petrik

Od kdy je 34% na PC více než 54% na konzolích?!😁

Andrewek
Host
Andrewek

Mám jen PC a prozatím to nehodlám měnit, jsem naprosto spokojený a stále náruživý pařan. 🙂 Co se týká Ubisoftu, tomu fandím všema deseti. Na prvním místě jsem měl vždy vývojářskou firmu Blizzard, ale Ubisoft ji bez větší námahy za poslední roky smetl hravě ze stolu. 🙂

Shorty
Host
Shorty

na pc si clovek zapari stejne nejlip, s posranou konzoli si nezahrajete ani poradnou strategii.

Michal
Host
Michal

Nevím, zda bylo hraní na PC kdy zatracované, možná tak v internetových diskusích na základě dojmologie nebo horkokrevnosti některých milovníků konzolí. Faktem je, že žádný úpadek PC coby herní platforma nikdy nezaznamenalo, tím méně se mohly vést reálné diskuse na téma “konec her na PC”; vyvíjí se totiž, a prodává, nejvíce her na PC v historii a čísla stále stoupají. A že jsou vedle toho jiné platformy a třebas s exluzivními hrami? Vždyť je to jen dobře, každý máme více na výběr.