Nejhorší PC port všech dob? Red Dead Redemption 2 má na Steamu problémy

Dne 5. prosince 2019 se Red Dead Redemption 2 dočkali také uživatelé Steamu, kteří si PC verzi nechtěli pořídit na konkurenčním Epic Games Store nebo Rockstar Launcheru, kde hra vyšla o měsíc dříve. Zatímco tyto platformy nedisponují funkcí uživatelských hodnocení, Steam je podporuje, a tak je zajímavé podívat se na to, jak hráči PC verzi RDR 2 vlastně vidí.

Tip na článek:  Red Dead Redemption 2 je nejlepší hrou posledních a asi také několika příštích let - recenze

Nutno říct, že hodnocení na Steamu nejsou kdovíjak pozitivní. Jak známo, uvedení PC verze Red Dead Redemption 2 provázely technické problémy, ale ty se za předchozí měsíc podařilo do značné míry odstranit. Přesto hráči na Steamu kritizují právě nejrůznější komplikace technického rázu, ať už jsou to bugy, pády hry nebo její špatný výkon. Objevují se také zprávy, že Rockstar Launcher vůbec nerozeznal klíč koupený na Steamu a dotyčný hráč byl vyzván, aby si titul koupil znovu. Někteří hráči jdou dokonce tak daleko, že PC verzi RDR 2 označují za “nejhorší PC port všech dob” nebo dokonce “betaverzi”.

Ne všichni však na tyto problémy poukazují. Mezi hodnoceními najdeme také ta kladná a nadšená, která žádné bugy nezmiňují. Že však nejde o marginální stížnosti, dokazuje průměrné hodnocení Red Dead Redemption 2 na Steamu, které aktuálně činí 67 % z více než 5000 recenzí. To je u hry, která bývá zvyklá na hodnocení mezi 90 a 100 %, přeci jen dost zvláštní.

Tip na článek:  Nuda jménem Red Dead Redemption 2 Online - ostrý komentář

Někteří hráči se pozastavují také nad tím, proč hra postrádá možnost převést postavu z PS4 verze do PC verze, jako tomu bylo v případě GTA 5. Další hráči nerozumí zase tomu, proč musí mít pro hraní nainstalovaný také Rockstar Launcher a ten navíc pokaždé se hrou spouštět.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 32 Prumer: 3.6]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

6
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
KarlOS
Host
KarlOS

To maji vsichni ti zastanci steamu za ty jejich keci jak se steam stara o svou platformu, jak steam umi a je nejlepsi, jak makaj. Hovno jen sedej na svejch linekch prdeli a nic nedelaj proste jen dalai monegrab praktiky. Doufam ze na to brzo doplatej imbevilove s gabenem v cele.

TySešBlb
Host
TySešBlb

Ty seš vážně hodně blbej. Nejdřív si o tom zkus něco zjistit…

Milan
Host
Milan

Po posledním updatu nejde spustit…To stačilo koupit jinde a do steamu to přidat jako non Steam hru…

DrDraxi
Host
DrDraxi

Mě hra funguje naprosto bez problémů a ani jednou mi zatím nespadla. Výkon je taky velmi dobrý. Hraju to na PC s RTX2070 a s nastavenim na high/ultra to jede průměrně na 120fps ve většině situacích. S Rockstar launcherem také nemám žádný problém. Mají vlastní systém přátel atd a je to stejné jako když hraju R6 Siege a zapíná se mi UPlay.

Horac1k
Host
Horac1k

Jen by mě zajímalo přesně tvé nastavení. Jelikož já to hraju na High + ( blbosti na medium ) na poladěné i9 9900k a RTX 2080 na 1440p a jedu 60-70 fps. ( Využití CPU 30 % max – 80 W a využití GPU 70-85% ). Ovladače aktuální. Osobně jsem doufal, že se poučí od GTA V a trochu si s optimalizací pohrajou…

Linn
Host
Linn

A pak jsem tu já, která si včera koupila rdr2 na steamu a poté zjistilá že ji to pc neutáhne =)))))