Němci se konečně dočkali. Nový Wolfenstein vyjde i s hákovými kříži

Chystaná kooperativní akce Wolfenstein: Youngblood, stejně jako méně známý titul Wolfenstein: Cyberpilot určený pro virtuální realitu, vyjdou v Německu v mezinárodní verzi a budou tak obsahovat nacistickou symboliku včetně hákových křížů. Obě hry totiž prošly šetřením úřadu USK, který se zabývá omezením prodeje videoher. V obou případech dostanou tituly nálepku “od 18 let”, ale budou se moct prodávat v běžné prodejní síti.

Společnost Bethesda se pak na Twitteru vyjádřila v tom smyslu, že toto rozhodnutí ji umožňuje, aby Wolfenstein: Youngblood a Wolfenstein: Cyberpilot vyšly v Německu se symboly Třetí říše, které k této sérii vždy patřily, ale o které byli hráči v Německu ochuzení. Už první Wolfenstein 3D z roku 1992 vyvolal v tomto ohledu problém a musel být pro německou distribuci upraven.

Citlivé místo německé společnosti

Také v případě Wolfenstein: Youngblood a Wolfenstein: Cyberpilot šla společnost Bethesda na jistotu a obě hry vyvíjela v mezinárodní i německé verzi. Hráči si tak budou moct v obchodech poprvé zvolit, zda si koupí neosekanou edici, případně tu upravenou, která nacistickou symboliku neobsahuje. Obě verze jsou však striktně oddělené a v případě nákupu jedné nebude možné přepnout do druhé.

Německý úřad USK v minulosti proslul svou přísností a aktuální verdikt je tak svým způsobem překvapením, kdy by se mohlo zdát, že Němci už tak ostře nereagují na připomínky své nelichotivé historie. K verifikaci tohoto předpokladu však bude zapotřebí více testovaných titulů. Například loňská druhoválečná akce Post Scriptum v původní verzi povolení distribuce na německém trhu nedostala. Podle svých vyjádření sleduje USK společenskou adekvátnost použití daných symbolů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na