Nenáviděné Metro Exodus konečně vyjde také na Steamu

Ačkoliv nebyla první, posloužila loňská (velmi povedená) akce Metro Exodus jako hromosvod hráčům, kterým došla trpělivost a rozhodli se dát hlasitě najevo svůj nesouhlas s tím, že vyzyvatel Steamu, kterým byl Epic Games Store, dohaduje s vývojáři a vydavateli exkluzivní dealy o distribuci. V důsledku toho nebylo možné koupit nový díl Metra nikde jindy než právě v EGS.

Marně se autoři oháněli libými tvrzeními, že Epic jim z jejich koláče nechá větší díl než nenažraný Steam. Zkrátka, hráči ukázali svůj konzervativismus a hlasitě řekli, že svou herní knihovničku chtějí mít pohromadě. Inu, dnes už víme, že jim to bylo málo platné. Metro Exodus to sice odneslo review bombingem na Steamu i dalších serverech a pravděpodobně i tím, že si ho někteří hráči na EGS opravdu nekoupili, ale to je asi tak všechno.

Rok se s rokem sešel a ukazuje se, že postupné dávkování distribuce může mít pro tvůrce i nečekané výhody. O Metro Exodus se opět hodně mluví v souvislosti s tím, že 15. února 2020 konečně vyjde na Steamu. A dá se čekat, že se tu bude i docela dobře prodávat. Zkrátka takový příjemný bonus ke smluvní odměně za exkluzivitu s Epicem a prodejům na jeho platformě.

Pro úplnost dodejme, že 11. února vychází také rozšíření pro Metro: Exodus s podtitulem Sam’s Story. I to tak bude mít exkluzivitu – byť jen čtyřdenní – na Epic Games Store.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 7 Prumer: 2.9]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Honza
Host
Honza

Metro sérii mám moc rád, ale i tak čekám už rok, až bude Exodus na Steamu. A přežil sem to