Nintendo Switch Lite překvapivě představeno. Veškeré informace pohromadě

Tedy ne, že by představení Nintendo Switch Lite bylo úplným překvapením – to vůbec ne. Naopak se spekulace o něm začaly objevovat už krátce po uvedení původní konzole Nintendo Switch na trh. Tedy v březnu 2017. Jenže stále se nic nedělo a z Nintenda neuniklo ani žádné “upozornění”, že se něco chystá. A tak bylo představení mini varianty oblíbené konzole formou videa na Youtube vlastně docela hezkým překvapením.

Switch Lite – vydání a cena

Nintendo Switch Lite vstoupí na trh 20. září 2019. Cena pro Českou republiku zatím nebyla stanovena. Ovšem ve Spojených státech amerických bude Lite verze stát 199 dolarů. Proto se asi nebudeme příliš mýlit, když odhadneme evropskou cenu na 199 euro a tu českou pak ideálně na 4999 Kč.

Malý Switch je určen výhradně pro handheldové hraní a nebude tak podporovat TV mód. Není ho možné připojit prostřednictvím doku k televizi. Stejně tak nebude možné odebrat ovladače jako u velkého modelu hybridní konzole.

Switch Lite však bude kompatibilní s joy-cony a pro controllerem. V případě her jako 1-2-Switch nebo Super Mario Party to bude také nutné. Zabudované ovladače mini Switche totiž nedisponují infračerveným senzorem a kromě toho chybí také funkce HD Rumble. Celkový design konzole, která bude k datu uvedení na trhu k dispozici ve žluté, hnědé a tyrkysové barvě, silně připomíná Nintendo 2DS.

Switch Lite je menší a lehčí

Zatímco ovladače nejsou odnímatelné, disponuje levá ovládací část Switch Lige klasickým D-Padem, který si mnozí hráči přáli už pro klasický Switch. Pokud jde o rozměry, bude odlehčená novinka výrazně kompaktnější než sesterský model. Její míry jsou 91,1 x 208 x 13 mm. Také díky tomu spadla váha ze 398 gramů na přijatelnějších 275 gramů. Velikost displeje doznala zmenšení z 6,2 na 5,5 palce. Rozlišení 1280 x 720 zůstává zachována. V kombinaci s menším displejem by to mělo vést k větší ostrosti obrazu.

Technicky (témě) při starém

Baterie Switch Lite se těší kapacitě 3570 mAh, což je méně než v případě klasického Switche. Přesto by však měla vydržet déle, například při hraní Zelda: Breath of the Wild celé čtyři hodiny. To původní Switch se odmlčí už o hodinu dříve.

V případě zbylých technických specifik jsou oba modely konzolí v zásadě identické. Interní úložiště má 32 GB a kompatibilita je stále USB-C, 3,5mm jack, cartridge pro Switch a Micro SD karty. Na Switch Lite poběží všechny hry určené pro originální konzoli, včetně Super Mario Odyssey nebo Mario Kart 8 Deluxe, a to bez grafických kompromisů. Podporován bude lokální, stejně jako online multiplayer. Nechybí ani podpora Nintendo eShop.

Cílová skupina Switch Lite

Nintendo prezentuje zákaznické skupiny, na které cílí, v představovacím traileru. Jde o děti, mladistvé, občasné hráče nebo hráčky. Tedy všichni ti, kdo nechtějí nebo nemohou sahat příliš hluboko do kapsy, aby si mohli zahrát hry od Nintenda. Ačkoliv se k tomu společnost dosud nevyjádřila, je pravděpodobné, že prostřednictvím Switch Lite pohřbí sérii handheldů Nintendo 3DS/2DS.

Nintendo Switch Lite – představení

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na