Nová Mafia vypadá fantasticky. Podívejte se na 15 minut z hraní

Foto: Mafia: Definitive Edition

Ještě před oznámenou premiérou traileru obsahujícím záběry z hraní se na internetu objevilo téměř patnáctiminutové video, které velmi jasně ukazuje, jak Mafia: Definitive Edition bude vypadat a jak se bude hrát. Záběry z hraní remaku legendárního českého počinu z roku 2002 komentuje kreativní ředitel vývojářského studia Hangar 13, ve kterém definitivní edice Mafie vzniká.

Ale nemylme se. Přestože je Hangar 13 americkým studiem, má své pobočky také v Praze a Brně, a právě ty jsou za Mafia: Definitive Edition z velké části zodopovědné. Přestože tak nepůjde o čistě českou hru, stopa českých vývojářů je na ní stále velmi výrazná, pokud ne rovnou dominantní. Na vývoji se ostatně podílí i několik tvůrců, kteří pracovali na původní Mafii. Nic na tom nemění ani skutečnost, že hlavní designér jedničky, Daniel Vávra, na remake pohlíží s jistou nelibostí.

Má se za to, že to byla právě česká část studia, kdo si vymohl skutečnost, že i remake Mafie bude po vzoru originálu kompletně nadabován do češtiny. Dodejme, že se tak děje v době, kdy řada firem upouští byť jen od české lokalizace a kdy jsme se dabing velké hry zažili už opravdu dávno. Ostatně, ani po Mafii největší český herní počin – Kingdom Come: Deliverance – se nakonec českých hlasů nedočkal.

Video obsahuje jak akční pasáže, tak projížďky městem, stejně jako legendární a velmi těžký závod. Mafia: Definitive Edition po nedávném odkladu vyjde 25. září 2020, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Mafia: Definitive Edition – záběry s hraní s českými titulky

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na