Nové Call of Duty pro rok 2020 oficiálně potvrzeno. Zřejmě půjde o Black Ops 5

Loňské Call of Duty: Modern Warfare se pro vydavatelskou společnost Activision ukázal být poměrně velkým úspěchem, jak vychází z aktuální finanční zprávy ke čtvrtému kalendářnímu čtvrtletí loňského roku. Oproti Call of Duty: Black Ops 4 z roku 2018 se prodeje zvýšily dvouciferným procentuálním vyjádřením.

Není tedy divu, že ani rok 2020 série Call of Duty coby jedna z nejúspěšnějších značek herního průmyslu nevynechá. “Značka CoD nebyla nikdy v lepší pozici než teď z hlediska růstu. A v budoucnosti čeká mnoho dalších věcí, například nové zkušenosti v univerzu Modern Warfare. Kromě toho ale také nové prémiové Call of Duty ve 4. čtvrtletí roku 2020, které se už teď stará o nadšení v našem oddělení interního testování,” uvedl COO Activisionu, Coddy Johnson.

Třenice u vývojářů

Activision se zkrátka neváhá dojit sérii, dokud to jde. Jistou únavu hráčů z Call of Duty se mu dosud takřka vždy podařilo přebít masivní marketingovou kampaní. Aby nicméně takové tempo bylo udržitelné, musí se na Call of Duty střídat hned tři studia. Po Infinity Ward a Treyarchu mělo být letos na řadě studio Sledgehammer, které vyvinulo spíše méně úspěšné díly jako WW2 nebo Advanced Warfighter. Podle nedávných odhalení serveru Kotaku nicméně došlo k určitým vnitřním třenicím, v jejichž důsledku měl vývoj převzít opět Treyarch, který by trochu překvapivě měl uvést Call of Duty: Black Ops 5.

Oficiálně se však zástupci Activisionu nevyjádřili ani k tomu, které studio bude mít letošní Call of Duty na svědomí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na