Čínský gigant Tencent údajně koupil české studio Bohemia Interactive za 6 miliard korun. Firma to dementuje

Foto: ArmA 3

Na českém herním trhu se z byznysového hlediska dějí v posledních měsících velké věci. Do zahraničních rukou byla prodána vývojářská studia Warhorse, Beat Games nebo Geewa. V tomto případě jde ale o dosud zřejmě největší transakci, která se v českém herním průmyslu odehrála. Podle magazínu The Information totiž čínský gigant Tencent koupil studio Bohemia Interactive, respektive v něm získal 70 až 80% podíl. Za něj měl přitom zaplatit astronomickou částku ve výši 260 milionů dolarů, tedy více než 6 miliard korun.

Tencent je zábavním obrem na čínském trhu, který získává další a další podíly v západních vývojářských studiích a vydavatelích. Co do rozsahu jde pravděpodobně o největší herní firmu na světě. Bohemia Interactive s ním spolupracovala už dříve, kdy Tencent v Číně uváděl její tituly jako Ylands nebo Roblox.

Bohemia Interactive patří k nejstarším českým herním studiím, která přežila do této doby. Stojí za značkami jako Operace Flashpoint, ArmA nebo DayZ. V loňském roce firma tržila 1,5 miliardy korun. Dosud firmu vlastnili bratři Španělové.

Oficiální stanovisko Bohemia Interactive

Informace o vstupu společnosti Tencent do Bohemia Interactive, nebo dokonce o akvizici Bohemia Interactive Tencentem, která se nedávno objevila v médiích, se nezakládá na pravdě.

Bohemia Interactive v minulosti vedla jednání o možné strategické spolupráci a může k tomu dojít i v budoucnosti.

V současné chvíli se však nic nemění – Bohemia Interactive bylo a zůstává nezávislým studiem.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na