Nový Resident Evil 2 nebude klasickým remakem. Kromě zevrubné modernizace rozšíří také příběh

Velmi očekávaný remake legendárního druhého dílu série Resident Evil si neklade za cíl hru pouze restaurovat, ale také modernizovat. Namísto pevně umístěné kamery přinese Resident Evil 2 pohled přes rameno, který se velmi dobře ujal v posledních dílech série. Hlavní postavy Claire a Leon už se nebudou pohybovat jako chodící tanky, ale využijí moderního ovládání.

Možná ještě důležitější změny zaznamená příběhová stránka Resident Evilu 2. Autoři chtějí originál do značné míry rozšířit. Například tam, kde jste dříve narazili na postavu, která pronesla dvouřádkový dialog, se nyní odehraje třeba celá příběhová sekvence, jež bude mnohem delší a nabídne více informací. Také místa, kolem kterých jste dříve pouze proběhli, budou nyní částečně přístupná a součástí kampaně.

Dozvěděli jsme se také, že i známé lokace budou působit nově, protože je autoři přeskládali a částečně znovu vytvořili. Možnost volby hrát za Claire nebo Leona však zůstane zachována.

Fanoušci původního Resident Evilu 2 se mohou těšit na návrat dvou klasických herních módů. Jeden nese jméno Tofu a skutečně si v něm zahrajete za jeden velký kus tofu. Stejně tak se vrátí mód 4th Survivor.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na