Nový Tomb Raider a Just Cause 4 komerčně propadly. Square Enix za to platí poklesem obratu

Vydavatelské společnosti Square Enix se příliš nedaří. Vyplývá to z finanční zprávy za devět měsíců končících 31. prosincem 2018. Obrat společnosti poklesl na 1,63 miliardy dolarů oproti 1,71 miliardy ve stejném období roku 2017. Mnohem více však byl zasažen zisk, který spadl ze 203,5 milionu na 81,3 milionu dolarů.

Za tímto poklesem stojí hned několik faktorů. Poklesly prodeje a příjmy z merchandisingu, stejně jako obrat v digitálním byznyse a příjmy ze zábavních parků. Společnosti příliš nepomohlo ani vydání očekávaných titulů jako Shadow of the Tomb Raider a Just Cause 4. Ačkoliv se neprodávaly obecně špatně, rozhodně to nebylo tolik, kolik si od nich firma slibovala. Nepomohlo ani rychlé zlevnění, které navíc naštvalo hráče kupující za plnou cenu.

Do budoucna však Square Enix hledí s optimismem. Před pár dny vyšlo očekávané RPG Kingdom Hearts III, kterého bylo v rámci prodejů digitální i fyzické verze rozdistribuováno 5 milionů kopií.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na