Nový Total War Saga: Thrones of Britannia zavede hráče zpět do středověku

Konečně znovu středověk! Prostřednictvím Total War Saga: Thrones of Britannia se série Total War vrací do epochy, kterou její fanoušci nejvíce oceňovali. Tentokrát bude v popředí boj o Anglii, kdy se král Alfréd Veliký potýká s mocenskými ambicemi vikingských osadníků, stejně jako vládců Skotska, Irska a Walesu.

Hratelné frakce autoři z vývojářského studia Creative Assembly zatím neprozradili, je ale jisté, že si zahrajete za Anglosasy, Vikingy i různé galské kmeny. Thrones of Britannia je přitom prvním z řady takzvaně menších Total Warů, které budou vycházet s přídomkem Saga. Tvůrci se v nich chtějí soustředit na určitý ohraničený konflikt lidských dějin. Nejde tak o slíbený další velký historický Total War, který byl před časem naznačen a dosud nebyl oznámen.

Silný příběh a vývoj postav

Hry z podsérie Saga se budou z hlediska rozsahu orientovat na vynikající Shogun 2: Fall of the Samurai. Technicky pak Total War Saga: Thrones of Britannia staví na enginu z Total War: Attila. Hra však bude samozřejmě samostatně hratelná.

Creative Assembly slibuje novou hloubku mechanismů frakcí a kultu. Stejně tak se mohou ve větší míře soustředit na napínavý příběh a vývoj charakterů.

Přesný termín vydání Total War Saga: Thrones of Britannia zatím neznáme. Vyjít ale má někdy v příštím roce.

Total War Saga: Thrones of Britannia – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na