Oblíbená akce Warframe čelí drtivé kritice. Co se přihodilo?

Online akce Warframe se u fanoušků tradičně těší velké oblibě. A i hráči, kteří se jí nevěnují, často oceňují angažovaný postup vývojářů. Proto je více než překvapivé, že tato free2play akce momentálně čelí masivnímu review bombingu na Steamu. Tedy, že získává stovky a tisíce negativních hodnocení od samotných hráčů.

Pokud se na věc podíváme blíže, zjistíme, že drtivá většina negativních ohlasů pochází z čínského prostoru. Hráči v Říši středu jsou velmi nespokojení s lokalizací hry, stejně jako obecným postupem samotných autorů Warframe.

Situaci vysvětlil jeden z členů dobrovolného překladatelského týmu, který je u čínské komunity dobře znám. Od roku 2015 dobrovolníci spolupracovali s vývojářskou podporou, což vedlo k oboustranné spokojenosti. Ovšem v roce 2018 došlo k personálním změnám a od té doby zaměstnanci dobrovolníky, kteří mají dobrý vhled do věci a zkušenosti, ignorují. Překlad pak vypadá, jako by ho vyplodil nějaký automat.

Zmíněný překladatel pak spolupráci s Digital Extremes ukončil ke 4. září, kdy údajně unikly na veřejnost interní informace a tím byla porušena smlouva o důvěrnosti. Dotyčný tento fakt sám přiznává.

Je otázkou, zda se autorům povede dát čínskou verzi Warframe dohromady. Aktuálně se na Steamu totiž hromadí negativní recenze, kvůli kterým je hra v poslední době hodnocená v průměru pouhými 56 %. Za celou dobu od svého vydání přitom posbírala více než 200 000 recenzí s průměrným hodnocením 91 %.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na