Obří koloniální MMORPG New World od Amazonu vyjde v květnu. Hra doznala velkých změn

V rámci The Game Awards 2019 oznámila společnost Amazon Game Studios datum vydání svého dosud nejambicióznějšího titulu, kterým je obsáhlé koloniální MMORPG New World. Prezentovaný trailer potom ukázal, jak moc se hra od původního konceptu přesunula směrem k fantasy.

New World mělo být masivně multiplayerovou hrou z koloniálního období 16. a 17. století. Ale podle obrázků a traileru se zdá, že tvůrci se z nějakého důvodu rozhodli hru obohatit o výrazné fantasy elementy. Proto vidíme nejrůznější zvířata, obrovská monstra, rytíře s rudě zářícíma očima a spoustu magie.

Popravdě z tohoto odklonu New World nejsme úplně nadšení, protože hra tak ztrácí část svého kouzla a vyjádření, které pro ní její autoři zamýšleli. Celé to působí trochu dojmem, jakoby se na hru v určité fázi podíval tým manažerů, který rozhodl, že se přidají fantasy prvky, protože to tak zkrátka “má být”.

New World bylo zajímavé také tím, že nenabízelo pouze RPG, ale také survivalový zážitek. Ale také ten byl podle některých vyjádření tvůrců hozen přes palubu. Nově se tak New World nesoustředí na survival a PvP, ale zejména PvE hraní.

PvP sice ve hře nadále zůstane, ale nebude pevnou součástí hry, ale jen určitou možností. Hráči se tak budou moct rozhodnout, zda budou bojovat proti jiným hráčům nebo si vystačí s umělou inteligencí a tím, co pro ně připravili tvůrci.

New World vyjde 26. května 2020, a to na PC prostřednictvím Steamu.

New World – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 7 Prumer: 2.1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pelda
Host
Pelda

Si delate srandu, jak moc to zmenili?